R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mulda saab miljon kuuske

Anu Viita-Neuhaus
Facebook Twitter
Comments
Kuuseistikud.
Kuuseistikud. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) alustab sügisese metsaistutusega, mille käigus pannakse riigimetsa kasvama miljon kuusetaime.

Tänavu sügisel istutatakse riigimetsa miljon kuusetaime, lähiaastatel plaanib RMK sügisistutuse mahtu suurendada, teatas RMK.

Kuuskede istutamiseks on sügisesed tingimused RMK metsatalituse juhataja Toomas Vääti sõnul soodsad, sest on piisavalt niiskust ja pole nii kuuma päikest, samuti on taimede transport ja hoidmine väiksema riskiga. „Sügisistutust saab teha mineraalmuldadel ja seetõttu tuleb istutuskohtade valikul olla tähelepanelik, kuigi külmakahjustus võrsetel või taimede külmakergitus võib esineda kevadiste hiliskülmade korral samamoodi,“ märkis Väät.

Kevadisel istutusperioodil pandi riigimetsa kasvama 20 miljonit puud. Mände istutati 10,7 miljonit, kuuski 8,3 ja kaski 1,1 miljonit, samuti 50 000 tamme ja musta leppa. Kokku uuendab RMK sel aastal metsa 11 000 hektaril, millest istutatakse 7400 hektaril ja külvatakse 300 hektaril. Looduslikule uuenemisele jäetakse 1700 hektarit ning looduslikule uuenemisele aidatakse kaasa 1400 hektaril. 

RMK hoole all on ligikaudu 30 protsenti kogu Eestimaast, seal asub 45 protsenti Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles