Maavanem ja kogudused austavad väärikaid abielupaare

Maavanemk Marko Torm mullusel austamisüritusel kuldpulmapaare õnnitlemas.

FOTO: Ain Liiva

Homme tehakse Rakvere Kolmainu kirikus sügav kummardus kahekümnele Lääne-Virumaa abielupaarile, kes pikkade aastate kestel abieluväärtust hoidnud ja tähistavad tänavu kuldpulma või viieaastase sammuga kuldpulmadele järgnevat pulmaaastapäeva.

Juba viiendat aastat toimuva austamisgala eesmärgiks on tunnustada ja väärtustada abielu ning peretraditsioone. "Väärikad abielupaarid on eeskujuks oma lastele, andes neile eluteele kaasa pagasi väärt elutarkustega, ja on eeskujuks kõigile, kes me igapäevatoimetuste keskel kipume kõige olulisemaid oma elus tagaplaanile jätma," märkis Lääne-Viru maavanem Marko Torm. "Saame näidata, et hoolime neist ja hindame neid väärtusi, mida nemad aastakümnete jooksul on kandnud ja edasi andnud."

Abielupaare tervitavad ja õnnitlevad ning soovivad neile jätkuvalt toredaid kooseluaastaid Lääne-Viru maavanem Marko Torm, EELK Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu, Rakvere Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen ja Lääne-Viru maavalitsuse perekonnaseisuametnik Anneli Riim.

Muusikalised vahepalad esitab Elo Üleoja.

Kõik abielupaarid saavad kingituseks lilled, tunnuskirja ja koopia kunagisest abielutunnistusest. Samuti tehakse osalejatega mälestuseks ühisfoto.

Üritus leiab aset 15. septembril algusega kell 15 Rakvere Kolmainu kirikus ning saab jätku kohvi- ja tordilauas kiriku noortemajas.

Väärikate abielupaaride austamisüritust korraldab Lääne-Viru maavalitsus koostöös EELK Rakvere Kolmainu koguduse ja Rakvere Karmeli kogudusega juba aastast 2012.

Tagasi üles