Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pioneeripataljon lõpetas reservõppekogunemise

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kaitsevägi. Foto on illustreeriv. | FOTO: Margus Ansu

Täna lõppes 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus pioneeripataljoni kahenädalane reservõppekogunemine, millest võttis osa kakskümmend reservohvitseri.

"Väga hea ning nauditav on teha tööd inimestega, kes tahavad õppida ning teevad kõik selleks, et väljaõpe oleks parimal tasemel," ütles pioneeripataljoni ülema kohusetäitja major Priit Heinloo, kelle sõnul on reservväelaste teadmiste nüüdisajastamine kaitseväele võtmeküsimus.

Lipnik Steven Johan Sepa sõnul sõltub reservrühmaülemate oskustest nii ülema plaanide edukas elluviimine kui ka rühma liikmete elu ja tervis. "Reaalses olukorras võib meie teadmatus või arusaamatus olla saatuslik," ütles lipnik Sepp.

Kahe nädala jooksul tuletasid reservväelased meelde nii reservülematele, pioneeridele kui ka jalaväelastele vajalikke teadmisi ning oskusi, nagu tegevuse planeerimine, käskude koostamine, miinide lõhkamine ning teenistusrelvadest laskmine.

1. jalaväebrigaadi pioneeripataljonis õpetatakse ajateenijaid demineerima, lõhkama ja miine käsitsema. Samuti õpivad pioneerid välikindlustamist, pioneeritehnika kasutamist ning tõkete ja sildade rajamist.

Tagasi üles