R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tapal valmis hakkpuidukatlamaja

Margus Martin
Facebook Twitter
Comments
Tapa uus hakkpuidul tööle hakkav katlamaja.
Tapa uus hakkpuidul tööle hakkav katlamaja. Foto: N.R. Energy

Eesti erakapitalil põhinev soojatootja N.R. Energy sai Tapal valmis uue, 3,5 miljonit eurot maksma läinud katlamaja ja ettevõte esitas taotluse hoone kasutusloa saamiseks.

Kui kasutusluba on käes, hakkab hakkpuidul töötav katlamaja, mille seadmed tootis ja tarnis Austria ettevõte Agro Forst & Energietechnik GmbH, sooja pakkuma nii Tapa linnas kui ka kaitseväe sõjaväelinnakus.

Soojatootja lubab langetada Tapal küttehinda kuni 20 protsenti. Kütte lõpphind sõltub katlamaja koormusest ja sõjaväelinnaku tarbitavast soojakogusest.

“Võtsime hoone ehitajalt vastu 12. septembril. Juba päev hiljem esitasime kasutusloa taotlemiseks vajalikud dokumendid ehitusregistrisse ja seejärel kasutusloataotluse Tapa vallavalitsusele,” ütles N.R. Energy juhatuse liige Ahto Tisler. “Loodame, et kasutusloa menetlus läheb kiiresti ja tõrgeteta ning saame juba lähiajal hakata pakkuma Tapa elanikele keskkonnasõbralikumat ja odavamat toasooja.”

N.R. Energy uuele katlamajale tarnib hakkpuitu Väike-Maarjas tegutsev osaühing Reinpaul. Seni kasutati Tapal soojatootmiseks põlevkiviõli.

Katlamaja hakkab testirežiimil tööle järgmisel nädalal.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles