KredEx viib kokku ettevõtlikud koolinoored ja tööandjad

FOTO: Tairo Lutter

Tänasest saavad koolinoored kandideerida KredExi karjääriretkedele, mis toimuvad tänavu kolmandat korda. KredEx kutsub 9.–12. klasside õpilasi registreeruma ekskursioonidele, kus noored saavad tuttavaks oma kodukandi tööandjatega.

KredExi karjääriretki korraldatakse eesmärgiga tutvustada koolinoortele tulevikuvõimalusi nende kodukandis. “Tahame luua karjäärivalikute ees seisvatele noortele arusaama, et ka Eesti väiksemates piirkondades on palju edukaid ja innovaatilisi ettevõtteid, kellega oma tulevikku siduda,” rääkis KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Jarmo Liiver.

“Sageli on just nende ettevõtete tubli käekäik saanud alguse mõnele spetsiifilisele probleemile või vajadusele lahenduse leidmisest, mille kallal toimetades on saavutatud üleriigiline või isegi rahvusvaheline haare, isegi kui ettevõte tegutseb suurematest linnadest väljaspool. Tahame tutvustada noortele selliseid näiteid, sest soovime innustada õpilasi ka ise ärivõimalusi märkama ja ettevõtlikku vaimu oma kodupiirkonna heaks rakendama,” selgitas Liiver. 

Suur huvi ettevõtluse ja karjäärivõimaluste vastu kodukandis on varasema kahe aasta jooksul toonud KredExi karjääriretkedele ligi 450 koolinoort, kes on külastanud ligi 50 ettevõtet. Tänavu on õpilastel taas võimalus tutvuda ühe päeva jooksul oma kodupiirkonnas kuni kolme ettevõttega.

Et kõigil klassidel oleksid võrdsed võimalused menukatel karjääriretkedel osaleda, korraldab KredEx konkursi ja ootab hiljemalt 23. oktoobriks 9.–12. klasside sooviavaldusi aadressil ekskursioon@kredex.ee. Avalduses tuleb ka põhjendada, kuidas plaanitakse ekskursioonil omandatut jagada või koolitöös rakendada. Kõigi laekunud taotluste alusel valitakse 1. novembriks välja klassid, kes karjääriretkedel osaleda saavad.

Karjääriretked toimuvad novembrikuu keskel üheksas maakonna, sealhulgas Lääne-Virumaal.

Tagasi üles