Kadri Voorandi eepos vajab hoogu

Kadri Voorand.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Ühisrahastusplatvormil Hoo­andja ootab toetajaid Kadri Voorandi lühieepose “Laineile end kingin” väljaandmine Urmas Viigi illustratsioonidega.

“Laineile end kingin” jutustab ennemuistse loo saatuse vääramatust jõust ja armastusest maalähedasel moel, nagu regivärsid seda on teinud. Loos kohtutakse meremehe, tema kolme tütre, haldjate ja mitme teise eesti pärimusest tuntud tegelasega.

Regivärsiline eepos “Laineile end kingin” on valminud paralleelselt samanimelise heliteosega, mis tuleb esmaettekandele novembris Eesti Filharmoonia Kammerkoori, dirigent Kaspars Putniņši, bassist Taavo Remmeli ja Kadri Voorandi esituses. Samaks ajaks valmib kaunis raamat, kus tekstid nii eesti kui ka inglise keeles. Töö illustratsioonid põhinevad rahvakunstist pärit värvidel, kujunditel ja märkidel.

“See lugu jutustas mingil müstilisel, ürgsel, vahest isegi hullumeelsel viisil ennast ise. Lahemaal Kasispeal vanavanavanemate kodukülas vana tamme all mere ääres tulid kokku õhtutaeva lilla, Soome lahe meresinine ja suur armastus,” on öelnud Kadri Voorand.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles