Rakvere võõrustas duatloni karikasarja avaetappi

Kiireim naine Kaidi Kivioja rattaetapil.
Kiireim naine Kaidi Kivioja rattaetapil. Foto: Arvet Mägi

Eesti Triatloni Liidu 28. võistlushooaja avalöök anti läinud laupäeval Rakveres peetud duatloni karikasarja avaetapiga, kus rajal käis üle saja sportlase.

Viiendat korda Rakveres peetud duatlonil ei soosinud karge kevadilm pealtvaatajaid, ent võistlejatele oli igati meelepärane: uuenenud rattarajaga võistlusel andsid kõik kolmes erinevas stardis osalenud 109 võistlejat endast parima. Väga heas hoos olid Lääne-Virumaa esindajad, kes saavutasid kodusel jõuproovil hulga auhinnalisi kohti.

Rakvere duatloni põhidistantsil (5 km jooksu, 22 km rattasõitu, 3 km jooksu) olid kiireimad kogu võistluse kestel põnevat duelli pidanud Karl Rauno Miljand 21CC Triatloniklubist (aeg 1:06.51) ja Lääne-Virumaalt Kadrinast pärit TTÜ SK esindaja Mart Suurkivi (1:07.30). Kolmanda koha sai Tabasalu Triatloniklubi võistleja Hans Korman (1:10.42).

Kiireim naine oli 18aastane rakverlanna Kaidi Kivioja (Vinni VAK), kes lõpetas ajaga 1:15.27. Teise koha saavutas Alma Sarapuu Tabasalu Triatloniklubist (1:16.10) ja kolmanda Liisa Kull TriSmile Teamist (1:22.49).

Noorte A-vanuseklassis võttis noormeestest koduseinte toetusel esikoha rakverlane Markko Etverk (aeg 1:11.12,3), neidude konkurentsis sai läänevirulane Karin Kallas (Tabasalu TK) teise koha. Veteranide M40 klassis oli rakverlane Erkki Etverk kolmas.

Noorte B-vanuseklass võistles koos veteranide ja harrastajatega lühemal distantsil (3 km jooksu, 11 km rattasõitu, 2 km jooksu). B-klassis oli neidudest ajaga 45.55,1 võidukas läänevirulane Laura Kallas (Tabasalu TK), tema õde Rahel Kallas oli teine.

Kiireim võistleja selles stardis oli aga veteranide M50 klassis ajaga 40.09 võidu võtnud läänevirulane Meelis Veilberg, teine oli rattur Tiit Sumanov (Rakke 24 ekspert). Harrastajate klassis oli naistest kiireim rakverlanna Merike Etverk ning meestest Janek Kask (aeg 42.49,6). Kristjan Vidder (Hawaij Ekspert Rakvere) sai kolmanda koha.

Kõige nooremad osalejad võistlesid lühikesel lastedistantsil (1 km jooksu, 5,5 km rattasõitu, 1 km jooksu).

E-vanuseklassis oli poistest võidukas Matteus Miilpalu (Vinni VAK), D-klassis said esikoha Anette Hallik (Vinni VAK) ja Kaarel Trepp (Vinni VAK), poiste hulgas oli kolmandal kohal Karl Kuusik (Vinni VAK). C-vanuseklassis saavutas Eleri Etverk (Vinni VAK) teise koha.

Eesti Triatloni Liit tänab Rakvere duatlonietapi korraldajaid eesotsas Jaan Malmbergiga, kes olid ette valmistanud suurepärased rajad ning kindlustasid hea teeninduse kogu võistluspäeva kestel.

Triatleetide võistlushooaeg Lääne-Virumaal aga jätkub. Juba eeloleval nädalavahetusel võõrustab sportlasi Tamsalu spordikompleks, kus laupäeval, 7. mail algusega kell 11 on kavas Tamsalu kümnes maitriatlon.

Maitriatlonil ujutakse basseinis 500 m, järgneb 18 km pikkune eraldistardist rattasõit ja lõpetuseks jooks 3 km.
Uudse võimalusena saab maitriatlonil osaleda nn kolme sõbra triatlonis, kus üks sõber ujub, teine sõidab rattaga, kolmas jookseb.