Lääne-Virus aidatakse targalt tarbida kahes baaris

Lääne-Virumaal propageeritakse tarka alkoholitarbimist hetkel kahes baaris. FOTO: Martin Hirvesaar

Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) alkoholitarbimiskultuuri edendava kampaaniaga "Kui võtad, võta vett vahele!" on liitunud 100 baari üle Eesti, kelle hulka kuuluvad Lääne-Virumaalt Eisma külalistemaja ja Rakveres tegutsev Kära Kants.

Vastutustundlikud baarid tunneb ära vastava märgise "Siin tarbitakse targalt 2017" järgi. Sellise märgise saanud baarid pakuvad alkoholi kõrvale vett, et ühe abinõuna vähendada alkoholi liigtarbimisest tulenevaid kahjusid ning edendada mõistlikku alkoholitarbimiskultuuri Eestis.

ATML-i tegevjuhi Triin Kutbergi hinnangul näitavad kampaaniaga liitumisel märgise saanud baarid ja toidukohad head eeskuju ning annavad väärtusliku panuse inimeste heaolu ja tervise eest hoolitsemiseks. "Kõik liitunud baarid ja toidukohad on astunud sotsiaalselt vastutustundliku sammu mõistlikuma alkoholitarbimiskultuuri suunas," märkis Kutberg.

"Meil on ülimalt hea meel näha, et kampaaniaga liitunud baaride arv on pidevalt kasvamas ja tänaseks saame tähistada juba 100. baari liitumist. Üheskoos teiste baaride, restoranide ja kauplustega saame luua uue, arukusele suunatud tarbimiskultuuri, kus alkoholi tarbitakse mõistlikult ja vastutustundlikult," ütles Kutberg. 

Kutbergi sõnul on kampaania saanud baaride külastajatelt palju positiivset vastukaja ning inimesed on hakanud üha julgemalt ka ise alkoholi kõrvale vett küsima.

Teadlikkust, kuidas tarbida alkoholi mõistlikumalt ja ohutumalt, aitavad Eestis levitada ka suurimad jaeketid (Aldar, Coop, Maxima, Prisma ja Selver), kus kangema alkoholi pudelid kannavad ostjaid informeerivaid sedeleid nn kaelarääkijaid. Lisaks tutvustavad jaeketid kampaaniat oma siseraadiotes.

Eesti Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liitu, mis esindab suuremaid alkoholi tootjaid ja maaletoojaid Eestis, kuuluvad Altia, Liviko, Pernod Ricard, Prike, Remedia, Tridens, Amber Distribution, Coca Cola HBC, Estonian Spirit, Avallone, Dunker ja Brown-Forman.

Tagasi üles
Back