Lõpeb vastsündinute vaktsineerimine B-viirushepatiidi vastu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Vastsündinu.

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Uuest aastast lisandub riiklikku immuniseerimiskavasse uus vaktsiin ja lõpetatakse vastsündinute vaktsineerimine B-viirushepatiidi vastu ning seoses sellega toimub novembris tervishoiutöötajatele neli regionaalset seminari, kus kavandatud muudatusi lähemalt tutvustatakse.

Uueks lisanduvaks vaktsiiniks vaktsineerimiskalendris on inimese papilloomiviiruse vastane ehk HPV vaktsiin. Papilloomiviirused on väga laialt levinud ning kergesti nakkavad, kanduvad inimeselt inimesele peamiselt sugulisel teel.

Teatud HPV tüübid võivad põhjustada eri paikmete vähkkasvajaid, millest kõige sagedasem on emakakaelavähk. Uuest aastast hakatakse vaktsineerima HPV vastu 12–14-aastaseid tütarlapsi.

Vastsündinute vaktsineerimine B-viirushepatiidi vastu sünnitusmajades lõpetatakse tänu haiguskoormuse vähenemisele. B-hepatiidivastase vaktsineerimisega alustatakse uuest aastast laste kolmandast elukuust.

Sünni järel vaktsineeritakse edaspidi ainult neid lapsi, kelle puhul on teada või suurem risk, et nende ema võib olla B-viirushepatiiti nakatunud või haigestunud.

Tagasi üles