Aab: omavalitsused peavad üldplaneeringu algatama aasta jooksul

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Jaak Aab.

FOTO: Teet Suur

Pärast haldusterritoriaalset reformi peavad liitunud omavalitsused üldplaneeringu algatama aasta ning kehtestema kolme aasta jooksul.

"Haldusterritoriaalne reform mõjutab ka ruumilist planeerimist. Ühest küljest on uutel omavalitsustel suurem võimalus ning kindlasti ka vajadus värvata planeerimisvaldkonna spetsialiste. Teisalt tasub silmas pidada, et ühinenud omavalitsused peavad koostama uue üldplaneeringu," rääkis riigihalduse minister Jaak Aab Tartus toimuval planeerimiskonverentsil.

"Võib olla juhtumeid, kus endised omavalitsused on hiljuti uue üldplaneeringu juba kehtestanud, kuid siiski tuleb luua ka terviklahendus. Samas saab kehtestatud planeeringuid kindlasti arvestada ka uue koostamisel," ütles Aab.

Uue üldplaneeringuga tuleb läbi mõelda, millised on omavalitsuse olulisemad keskused, kus elanike arv kasvab ja kahaneb ning kuidas maakasutust sellest lähtuvalt kohandada. Samuti tuleb läbi mõelda ehitus- ja maakasutusreeglid.

Näiteks võib olla uues omavalitsuses tekkinud olukord, kus kehtivate üldplaneeringute järgi võib ühes külas olla minimaalne krundi suurus 2000 ruutmeetrit, kuid naaberkülas 4000 ruutmeetrit. Seega tuleb analüüsida, kas sellised erinevused on põhjendatud või on vaja teha muudatusi. (BNS)

Tagasi üles