Parkimiskohtade laiendamine vähendab liiklusõnnetusi

Põhjakeskus.

FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) analüüsi kohaselt on laiemaks joonitud parkimiskohtadega kaubanduskeskustes liiklusõnnetuste arv tänavu vähenenud keskmiselt veerandi võrra võrreldes eelmise aastaga. Kitsaste parkimiskohtadega kaubanduskeskustes on aga juhtumite arv endiselt kasvutrendis.

Tänavu maist kuni septembrini juhtus suuremates kaubanduskeskustes neli protsenti vähem õnnetusi kui möödunud aasta samal perioodil.

„Esimest korda üle aastate on kaubanduskeskuste juhtumite koguarv väiksem kui möödunud aastal. Varasematel aastatel on kaubanduskeskuste õnnetuste arvu kasv olnud kiirem kui liikluskindlustusjuhtumite kasv Eestis tervikuna,“ ütles LKF-i geoinfosüsteemide valdkonna juht Ülli Reimets.

„Ligi kümme aastat tagasi loodud parkimiskohad ei vasta enam tänastele vajadustele. Jätkame teavitustööd, et kõik kaubanduskeskused jooniksid parkimiskohad laiemaks vastavalt nõuetele ja parklad muutuksid ohutumaks,“ lisas Reimets.

2016. aastast kehtiv linnatänavate standard soovitab kaubanduskeskuse parkimiskoha laiuseks vähemalt 2,7 meetrit. Linnatänavate standardi eelmine versioon kehtis 2003. aastast. Võrreldes selle ajaga on Eestis liiklevad sõiduautod keskmiselt 8 cm laiemaks ja 15 cm pikemaks muutunud.

Parklates toimunud liiklusõnnetuste peamine põhjus on liiga kitsad ja nõuetele mittevastavad parkimiskohad. Kaks kolmandikku parklates toimunud õnnetusi põhjustatakse parkimiskohal manööverdades.

Tagasi üles