E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ministeerium: riigikohtu otsus kahjustab laste huve

Andres Pulver
Facebook Twitter
Comments
Mailis Reps
Mailis Reps Foto: Marianne Loorents

Haridus- ja teadusministeerium on hämmingus täna riigikohtu avaldatud otsusest, mis pani riigile kohustuse hüvitada omavalitsustele tegevuskulud, kui laps õpib teise omavalitsuse koolis.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul piirab ja kitsendab tänane otsus kõige enam just laste võimalusi valida sobiv kool, kui see asub teises omavalitsuses.

„Paljud lapsed käivad teise omavalitsuse koolis kindlatel põhjustel, näiteks erivajaduste ja tugiteenuste olemasolu tõttu, samuti vahetatakse kooli koolikiusamise tõttu või soovitakse teise õppesuunaga kooli. Selle kohtulahendiga kaob naaberomavalitsuse huvi vastu võtta teises omavalitsuses elavat last. Selle kohtulahendiga võib tekkida olukord, kus teine omavalitsus keeldub lapse vastuvõtmisest, sest temaga kaasnevaid kulusid enam ei kompenseerita. Selle valguses jääksid valikuvõimalused lastele tulevikus kättesaamatuks. Kõige enam kannatabki kahjuks just laps ja lapsevanem,“ selgitas Reps.

Ministeerium austab kohtulahendit ja analüüsib selle koostöös riigikogu ning teiste parimate ekspertidega läbi, kuidas vajadusel teha seadusemuudatusi ning olulisi muutusi kogu hariduse rahastamisel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles