Jaanuarist kehtib haigekassa partnerite juures hambaproteesidele ühtne hind.
Haigekassa partnerid ühtlustavad hambaproteeside hinna
„Kokku lepitud hinnakiri tähendab seda, et kõikide partnerite juures üle Eesti on proteesid sarnases hinnaklassis,“ sõnas haigekassa esmatasandi talituse juht Külli Friedemann. Tema sõnul aitab see tagada, et igas piirkonnas saavad inimesed endale haigekassa toel vähemalt esmavajalikud proteesid suu tervise parandamiseks.
Alates 1. jaanuarist 2018 muutub proteeside hüvitamise kord ning soodustust saab kasutada nende hambaarstide juures, kes on sõlminud haigekassaga lepingu. Seega tasub uueks aastaks hambaarstiaega kinni pannes arstilt kindlasti üle küsida, kas tal on haigekassaga leping või plaanib ta sõlmida lepingu, mis annab õiguse proteeside eest hüvitist saada.
"Ükski kehtiv hüvitise summa või jääk ei lähe inimese jaoks kaduma. Kui inimesel on 2017. aasta lõpus proteeside jaoks kehtiv hüvitise jääk näiteks 120 eurot, saab ta seda alates 2018. aasta algusest ikka kasutada, lihtsalt haigekassa lepingupartnerite juures," ütles Friedemann.
Alates jaanuari algusest arvestatakse soodustuse summa alati kohe maha hambaarsti juures maksmise hetkel. Enam ei pea hüvitise saamiseks tagantjärele esitama haigekassale eraldi taotlust, sest kogu arveldus hakkab toimuma otse proteesitegija ja haigekassa vahel.
Inimestel, kellele kehtis tänase korra järgi proteesihüvitis, on oluline teada, et kuni 31. detsembrini 2017 saadud proteesiteenuste arveid saab avalduse alusel haigekassale esitada kuni järgmise aasta 31. jaanuarini.
Proteeside hüvitis on kolmeks aastaks 260 eurot. Hüvitist on õigus saada ravikindlustatud töövõimetuspensionäridel, vanaduspensionäridel, osalise või puuduva töövõimega inimestel ning üle 63-aastastel ravikindlustatud eakatel.
Hüvitise summast kasutamata jäänud osa järgmisse kolmeaastasesse perioodi edasi ei kandu. Kui kindlustatu ei tea täpselt, kui kaua eelmiste proteeside valmistamisest möödas on, soovitame seda täpsustada proteeside valmistaja juures või uurida haigekassast enne hambaarsti juurde minemist. Seda saab kontrollida ka riigiportaalist www.eesti.ee „Hambaravi- ja proteesiteenuste info“ kaudu või saates allkirjastatud küsimuse haigekassasse postiga, e-postiga või külastades haigekassa klienditeenindusi.