Vallo Toomla "Teesklejad" võitis Läti rahvusliku filmiauhinna

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vallo Toomla filmis on peaosades Miretel Pohla ja Priit Võigemast.
Vallo Toomla filmis on peaosades Miretel Pohla ja Priit Võigemast. Foto: Kaader filmist

Rakverest pärit Vallo Toomla mängufilm “Teesklejad” kuulutati äsja lõppenud Läti filmiauhindade galal möödunud filmiaasta parimaks rahvusvaheliseks koostööfilmiks.

“Teesklejad” võitis lätlaste rahvusliku filmiauhinna Suure Kristapsi pronkskujukese kategoorias, kus võistlesid filmid, mille valmimisse andsid oma panuse ka Läti filmitootjad. “Teesklejate” tootja on produktsioonifirma Amrion OÜ, kaastootjateks Studio Uljana Kim Leedust ja Locomotive Productions Lätist.

Samas kategoorias võistles ühtekokku kaheksa mängufilmi, teiste hulgas püüdis preemiat teinegi lätlastega kahasse toodetud Eesti mängufilm, Jaak Kilmi “Sangarid”.

“Teesklejad” on siiani edukalt osalenud enam kui kahekümnel filmifestivalil ning pälvinud hulgaliselt auhindu, sealhulgas parima filmi preemia Kaliningradis toimunud festivalil Baltic Debuts ja pressi lemmiku tiitli Roueni filmifestivalil.

Vallo Toomla.
Vallo Toomla. Foto: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

“Teesklejate” stsenaristid on Livia Ulman ja Andris Feldmanis, kunstnik Eva-Maria Gramakovski ja operaator Erik Põllumaa. Peaosades on Mirtel Pohla ja Priit Võigemast, kõrvalosades Mari Abel ja Meelis Rämmeld, kaasa teevad ka Laine Mägi ja Andres Lepik. Filmi esilinastus toimus 19. septembril 2016 San Sebastiani filmifestivalil, kus võisteldi uute filmitalentide kategoorias. Tegemist oli selle maineka festivali ajaloo esimese eestikeelse võistlusfilmiga.

Suure Kristapsi festival on Läti olulisim ja mõjukaim filmipidu, mis annab võimaluse korraga ära vaadata Läti uusim filmilooming ja austada läti kino traditsioone. Samanimeline auhind asutati juba 1977. aastal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles