Lääne-Virumaal naisi abistav Merle Albrant pälvis vägivallaennetuse auhinna

Kristi Ehrlich
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tunnustuse pälvis ka Merle Albrant (paremalt teine).
Tunnustuse pälvis ka Merle Albrant (paremalt teine). Foto: Justiitsministeerium

Täna tunnustasid president Kersti Kaljulaid ja justiitsminister Urmas Reinsalu tublisid inimesi, kes on märkimisväärselt panustanud vägivallaennetusse Eestis.

Esimest korda välja antava vägivallaennetuse auhinnaga tunnustati viit inimest, kes on teinud enamat, kui neilt oodatakse, ja aidanud leida lahendust vägivallale seal, kus seda esmapilgul ei paista.

Üks viiest tunnustatust on Merle Albrant, kes on naistevastasele vägivallale spetsialiseerunud jurist, kes kaitseb vägivalla all kannatanud naiste huve kohtus ning abistab naisi ja nende lapsi naiste tugikeskustes üle Eesti: Lääne-Virumaal, Võrumaal, Valgamaal, Viljandimaal, Järvamaal ja Tallinnas. Tema pühendumus ja omakasupüüdmatu abistamine on päästnud palju naisi vägivallast. Nagu ütles üks Merlelt tuge saanud inimene: “Ta on alati olemas, olenemata nädalapäevast ja kellaajast.”

“Nagu lapsegi trauma väljendub tema käitumises, kui ta ei suuda läbielatust muul moel jagu saada, nii räägib ka meie raev kaasliikleja peale, meie valus netikommentaar ja õel pilk meie endi ebakindlusest, meie enda lootusetusest ja kibestumisest. Me suudame seda ületada ainult siis, kui julgeme nii endi kui ka teiste vastu olla hoolivamad,” ütles president Kersti Kaljulaid peetud kõnes.

“Me ei tohi lasta iseennast oma hirmudest vallutada. Me ei tohi olla vakka, kui teistele tehakse haiget. Eelkõige, ärme ise haiget tee. Siis võime loota selle peale, et meie ühiskond tunnistab meid kõiki ikka ja alati omaks, ka siis, kui meie endi jõud on otsas. Oma ühiskonda loome me iga päev oma enda käte, tegudega ja sõnadega. Lasteaedades, koolides, kodudes ja töökohtades.”

Justiitsminister Urmas Reinsalu tänas kõiki inimesi, kes vägivallaennetusse ja vägivalla vähendamisse panustavad. “Õiguskaitseasutused tegelevad aastas enam kui 7600 registreeritud juhtumiga, mis puudutavad vägivalda, neist veidi enam kui pooled on seotud perevägivallaga. See on valusalt suur number. Lisaks on suur osa vägivallast varjatud ega jõua politsei vaatevälja. Just selleks, et inimesed oskaksid märgata ja julgeksid abi otsida, tuleb vägivalla lubamatusest järjepidevalt rääkida,” kõneles Reinsalu.

Tunnustamiseks laekus 36 ettepanekut 29 kandidaadi kohta. Auhinda annab välja justiitsministeerium koostöös vabariigi presidendi kantseleiga.

Tagasi üles