R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pretsedendina maakonnas sai vallavalitsusse abiturient

Toomas Herm
Facebook Twitter
Comments
Vinni vallavalitsuse vastne liige, Vinni-Pajusti gümnaasiumi abiturient Laura Lillepuu.
Vinni vallavalitsuse vastne liige, Vinni-Pajusti gümnaasiumi abiturient Laura Lillepuu. Foto: Toomas Herm / Virumaa Teataja

Pretsedendi lõi täna pärastlõunal Vinni vallavolikogu, kes kinnitas vallavalitsuse kaheksaliikmelise koosseisu, kuhu kuulub ka Vinni-Pajusti gümnaasiumi abiturient Laura Lillepuu.

Vallavanem Rauno Võrno valvsa pilgu all selles ametis esimese intervjuu andnud Lillepuu tunnistas, et täitevvõimu liikmeks saamine tuleb üllatusena isegi tema südamesõbrannale. Neiu sõnul käis ta kohalike omavalitsuste volikogu valimistel hääletamas, kuid ühtegi erakonda ega valimisliitu ei kuulu. Vallavalitsusse kutsus teda vallavanem.

Laura Lillepuu sõnul toob ta omavalitsusse noori puudutavad teemad. Tema hinnangul ei ole noored omavalitsustest piisavalt huvitunud.

Enne vallavalitsuse koosseisu hääletamist ütles Aarne Laas, et tema ei saa selle poolt hääletada, sest selles on Rägavere vallast ka kaks inimest, kelle vastu on esitatatud tõsised süüdistused. Laas pidas silmas Rägavere vallavanemat Virgo Koppelit ja vallavolikogu aseesimeest Rene Metslat, kelle kohta esitas erafirma seoses Mõedaku puhkebaasi müügiga kuriteoteate. Keskkriminaalpolitsei väidetava korruptsioonikuriteo uurimiseks menetlust ei alustanud, sest selleks polnud küllaldast alust.

“Kus suitsu, seal tuld, mina poleks neid vallavalitsusse valinud,” sõnas Laas ja tunnustas vallavanemat, kes moodustas laiapõhjalise vallavalitsuse.

Vallavanem Rauno Võrno selgitas, et kolme valla liitumisleppes oli kirjas, et Rägavere ja Laekvere vallast pääseb mõlemast vallavalitsusse vähemalt üks inimene. Pääses kaks.

Lisaks vallavanemale kuulub Vinni vallavalitsuse koosseisu abivallavanem Eerik Lumiste, kes enne oli Laekvere vallavolikogu esimees.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles