Minister tänas maavalitsuste terviseedendajaid

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

FOTO: Konstantin Sednev/PM/Scanpix Baltics

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tänas maavalitsustes töötanud ning töötavaid terviseedendajaid panuse eest oma valdkonnas. Lääne-Viru maavalitsusest pälvisid ministri tänu Olga Pihlak ja Kaidy Aljama.

Ossinovski sõnul on maavalitsuste terviseedendajad olnud sotsiaalministeeriumile ja tervise arengu instituudile olulisteks partneriteks tervist edendavate tegevuste elluviimisel. "Eesti vajab terviseedendajaid, rahvatervise valdkonna spetsialiste ja ennetusvaldkonna eestvedajaid," sõnas minister. "Tegemist on sädeinimestega, kes on loonud ning koos hoidnud maakonna terviseedenduse võrgustikke, mille toel on ellu viidud suurel hulgal elanike tervist toetavaid programme ja tegevusi. Nende järjepideva töö tulemusel on terviseedendus valdkond, mida tuntakse ja teatakse ning mille järele on tekkinud nõudlus. Inimesed oskavad üha enam küsida ning nõuda keskkonda, mis nende tervist ja heaolu toetaks."

Maavalitsuse terviseedendajad on maakonnas koordineerinud koostööd rahvatervise seisukohast oluliste asutuste ja inimeste vahel, viinud ellu tervist edendavaid tegevusi ning pakkunud maakonna elanikele teavet tervislike eluviiside kohta.

Tagasi üles