Ida-Virumaal põhjustas politseiauto ahelavarii, kus sai viga neli inimest

Avariipaik Ida-Virumaal.

FOTO: Ida prefektuur

Täna hommikul juhtus Tallinna–Narva maantee 156. kilomeetril liiklusõnnetus, kus said kannatada viis sõidukit, sealhulgas ka politsei- ja kiirabiauto. Sündmuskohal kattis teed must jää. 

Teade liiklusõnnetusest Toila vallas tuli häirekeskusele kell 8.30. Teelt oli välja sõitnud ja külili paiskunud kaubik Fiat. Fiati juhi aitamiseks peatusid mööduvad autod. Väljakutse edastati ka kiirabile ja politseile.

Vahetult enne sündmuskohta sõitis politseiauto ees liinibuss, mis hakkas pidurdama. Esialgsetel andmetel ei arvestanud politseiametnik muutlike teeoludega ja olukorraga sündmuskohal. Libeda tee tõttu ei saanud politseiametnik piisavalt kiiresti sõidukit pidama ning tagant otsasõidu vältimiseks sõitis politseiauto juht paremale teeserva, põrkas kokku teepervel seisnud Škodaga, sõitis otsa liinibussile, teepervel seisvale Volvole ja teelt välja põllule vastu kaubikut. Volvo paiskus omakorda vastu selle ees seisnud kiirabi.

Tervisekontrolliks toimetati haiglasse 55-aastane mees ja 48-aastane naine, kes õnnetuse hetkel põllul kaubiku juures viibisid. Tervisekontrolli viidi ka 23-aastane politseiametnik, kes viibis politseiauto kõrvalistmel. Esmaabi saamiseks pöördus haiglasse ka 38-aastane kiirabibrigaadi töötaja, kes õnnetuse hetkel teepervel viibis.

FOTO: Ida prefektuur

Ida prefektuuri operatiivjuht Dmitri Kabanov sõnas, et heitlik ilm raskendab ka teeolusid ja need võivad muutuda minutitega. "Talvel liigeldes peab iga autojuht olema äärmiselt ettevaatlik. Täname Volvo juhti, kes enne kiirabi ja politsei saabumist mõistis, et tee on väga libe, ning teelõigul viibinud isikud suurema ohu eest eemale suunas," kõneles Kabanov.

Õnnetuse täpsemad asjaolud selguvad väärteomenetluse käigus. Politsei viib läbi ka teenistusliku kontrolli.

Tagasi üles