P, 3.12.2023

So-La-Re püüdis Bratislavas tiitleid ja medaleid

Inna Grünfeldt
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Solare esinemas Ants Üleoja 80. sünnipäeva kontserdil Mustpeade Majas.
Solare esinemas Ants Üleoja 80. sünnipäeva kontserdil Mustpeade Majas. Foto: Siiri Padar

Slovakkia pealinnas Bratislavas toimunud 12. rahvusvahelise advendi- ja jõulumuusika festivali koorikonkurss tõi Elo Üleojale parima dirigendi tiitli, Rakvere kooridele ühe kategooriavõidu ning kolm kuldmedalit ja ühe hõbemedali.

7.–10. detsembril toimunud festivali konkursiosas tuli kooristuudio So-La-Re tütarlastekoor võitjaks kuni 16-aastaste lauljatega lastekooride arvestuses. Lisaks neile teenisid žüriilt kuldmedali jagu punkte (90 või rohkem) kooristuudio So-La-Re lastekoor kuni 12-aastaste lauljatega lastekooride kategoorias ja kammerkoor Solare täiskasvanute segakooride kategoorias. Kooristuudio So-La-Re noortekoor Keio Soomelti juhatusel osales noortekooride kategoorias ja sai hõbemedali.

Lisaks neljale Rakvere koorile osales konkursil Tartu Poistekoor, kes oli ainus esineja poiste segakooride kategoorias ning teenis samuti kuldmedali.

Festivali grand prix läks Tšehhi. Brno üliõpilaskoor Gaudeamus (dirigendid Daša Karasová ja Martina Kirová) osutus parimaks täiskasvanute segakooride kategoorias, sai kuldmedali ka a cappella vaimulike laulude kategoorias ning lisaks vokaalkultuuri eripreemia.

Eesti oli oma viie kooriga festivalil kõige enam esindatud. Bratislava konkursil osales 13, festivalil ühtekokku 15 kollektiivi Eestist, Lätist, Venemaalt, Tšehhist, Slovakkiast ja Lõuna-Aafrika vabariigist.  

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles