Uuri oma kodu linnulennult: maaamet lisas geoportaali uued ortofotod

Mets.

FOTO: Marianne Loorents

Maaameti geoportaali jõudsid 2017. aasta aeropildistamise tulemusena valminud ortofotod, kus maapind on näha linnulennult. Piltide lahutusvõime on 10–25 sentimeetrit, lisaks hoonetele ja teedele on näha ka väiksemad objektid. Varasematel aastatel on tähelepanelikud vaatajad leidnud ortofotodelt huvitavaid kujutisi, nagu naerunägu viljapõllul ja Taaveti täht metsas.

„Ortofotode lahutusvõime on 10–25 sentimeetrit. Lisaks hoonetele ja teedele on näha sellised objektid nagu vabadussõja võidusammas, lipumastid, inimesed, trepiastmed ja ka väiksemad objektid. Varasematel aastatel on tähelepanelikud vaatajad leidnud ortofotodelt huvitavaid kujutisi, näiteks  naerunägu viljapõllul, Taaveti täht metsas ja lõbusad hoonete katused. Kutsume üles oma põnevaid leide teistega jagama maaameti Facebooki-lehe või e-posti kaudu,“ rääkis maaameti fotogrammmeetria osakonna nõunik Mait Metsur.

Igal aastal aeropildistab maaamet üle poole Eestimaast – kordamööda Eesti põhjapoolse ja lõunapoolse osa. Tänavu kevadel ja suvel aeropildistati Eesti lõunapoolne osa, suuremad asulad üle Eesti ja Rail Balticu trassi piirkond.

Ortofotosid saab näha maaameti kaardirakenduses https://xgis.maaamet.ee/maps/XGis, valides vasakult menüüst „ortofoto“ või WMS-teenuses http://geoportaal.maaamet.ee/est/Teenused/Avalik-WMS-teenus-p65.html.

Tagasi üles
Back