Ida-Virumaa väljakutse on leida tasakaal looduse ja tööstuse vahel

Andres Pulver
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aidu sõudekanal.
Aidu sõudekanal. Foto: Eesti Energia

Täna on keskkonnaminister Siim Kiisler visiidil Ida-Virumaal, kus tutvub ministeeriumi haldusala tööga. Samuti uurib keskkonnaminister Eesti Energias õli tootmist vanarehvidest.

„Ida-Virumaa on Eesti tööstuse Meka, kuid selle kõrval on siin ka mitmekülgne loodus. Suurim väljakutse on nende vahel tasakaal leida - nii, et nad teineteist mitte ei segaks vaid täiendaks," ütles Kiisler, kelle jaoks Ida-Virumaa on esimene maakondlik visiit keskkonnaministrina.

Keskkonnaministeeriumi viimaste keskkonnateadlikkuse uuringute järgi eristub Ida-Virumaa teistest maakondadest ennekõike selle poolest, et sealsete elanike hinnang keskkonnale on madalam kui mujal. Enim muret tekitavad valdkonnad on jäätmemajandus, välisõhu ja vee puhtus, suurte tööstuste poolt keskkonna saastamine, keskkonnaalase huvihariduse kättesaadavus. Ka on välja toodud vajadus loodusressursside säästliku kasutuse järele.

„Siinsetest väärtuslikest loodusressurssidest saab kohalike elukeskkonna parandamise heaks veel palju teha,“ ütles Kiisler ning lisas, et Ida-Virumaal on tegelikult häid näiteid juba omajagu. „Vanale poolkoksiladestule rajatud suusamägi ning veespordikeskuseks kavandatav Aidu karjäär on vaid mõned näited sellest, kuidas leida hea rakendus sellele, mis tööstustegevusest üle jääb.“

 

Haldusala asutustest käib minister Eesti keskkonnauuringute keskuse Jõhvi laboris. Möödunud aastal valminud piirkonna nüüdisaegseim laboratoorium on spetsialiseerunud vee- ja õhukvaliteedi mõõtmistele. Ka tutvub Kiisler 2015. aastal taasavatud ning keskkonnaagentuuri hallatava Vaivara ohtlike jäätmete käitluskeskuse ning riigi osalusega aktsiaseltsi Ökosil tööga.

Tagasi üles