P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vanglast vabanejate tugiteenusele kulub üle poole miljoni euro

Facebook Twitter
Comments
Viru vangla.
Viru vangla. Foto: Liis Treimann / Postimees

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva möödunud nädala määruse järgi kulub järgmisel aastal vanglast vabanejate tugiteenusele 510 833 eurot.

Vanglast vabanejatele osutatakse tugiisikuteenust, nõustamisteenust ja ajutist majutusteenust. Lepingud ajutiseks majutusteenuseks on ministeerium sõlminud Harjumaal teenust pakkuva MTÜ-ga Lootuse Küla ja MTÜ-ga Aktiviseerimiskeskus Tulevik, kes pakub teenust Pärnumaal ja Ida-Virumaal.

Tugiisikuteenust pakuvad kaks mittetulundusühingut: Kesk-, Lääne-, Põhja- ja Ida-Eesti piirkondades Balti Kriminaalpreventsiooni ja Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Instituut ning Lõuna-Eesti piirkonnas Johannes Mihkelsoni Keskus.

Tugiisiku tegevus vanglast vabaneja toetamiseks algab kinnipidamisasutuses kuni kuus kuud enne kinnipeetava vabanemist ja kestab kuni 12 kuud. Vabanemiseni kestvatel vanglakülastustel arutatakse läbi praktilised küsimused – kuidas leida elukoht, töö, õiguskuulekad kaaslased ja taasühiskonnastumist soodustavad võrgustikud.

Majutusüksuse eeskujuks on Skandinaavias ja mujal Euroopas kasutusel olevad niinimetatud poole tee majad, kuhu kinnipeetavad suunatakse teatud aeg enne vabanemist või kriminaalhooldusel olles. Poole tee maja ülesanne on aidata kaasa vanglast vabaneja järkjärgulisele kohanemisele vabadusega.

Majutusteenust võib vanglast vabaneja saada kuni kuus kuud. Kogu selle aja toimub aktiivne elukoha otsimine, toeks on nii majutusüksuse personal kui vanglast vabaneja tugiisik.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles