E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Inspektsioon tuletab kalastajatele meelde: ahvenapüügil kehtib päevalimiit

Eva Klaas
Facebook Twitter
Comments
Kalapüügivõistlus, mille käigus püüti ka ahvenaid.
Kalapüügivõistlus, mille käigus püüti ka ahvenaid. Foto: Ardi Truija

Keskkonnainspektsioon tuletab harrastuskalastajatele meelde, et alates möödunud aasta 1. detsembrist kehtib õngpüünisega ahvenapüügil kaalupiirang, mis lubab ühel kalastajal ööpäevas püüda kuni 15 kilogrammi ahvenat.

Keskkonnaministri määrusega kehtestatud päevalimiidi eesmärk on piirata harrastuskalastajate poolt püütud kala ebaseaduslikku edasimüüki ja hoida ahvenavaru stabiilsena.

"Küsimus on eeskätt talvises jääaluses harrastuspüügis, mille puhul on peamiseks püügiobjektiks ahven. Näiteks Pärnu lahel ja Peipsi järvel on soodsate jääoludega tuhandeid kalastajaid, kelle püütud ahvenakogused võivad olla märgatavalt suuremad, kui isiklikuks tarbeks vaja läheb," märkis keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna juhataja Indrek Ulla. 

"Oleme valmis kaalupiirangust kinnipidamist kontrollima. Inspektorite varustusse kuuluvad nüüd ka kaalud, millega saab kohapeal kiiresti esmased kaalumised ära teha," lisas Ulla.

Läbi aegade on peamisteks püügipiirkondadeks olnud Peipsi järv ja Pärnu laht, kuhu tullakse kalastama mitte ainult Eestist, vaid üha rohkem meie lõunanaabrite juurest. Sellest ajendatuna on keskkonnainspektsioon sõlminud ühiskontrollide läbiviimiseks Pärnu lahel Läti kalakaitsega kokkuleppe, mis kavatsetakse koostöös Pärnumaa büroo inspektoritega sellel aastal ka ellu viia.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles