E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rutjal toimub lahingumasinate laskeharjutus

Andres Pulver
Facebook Twitter
Comments
Lahingumasin CV9035.
Lahingumasin CV9035. Foto: Marina Loštšina

31. jaanuaril toimub Rutja rannas 1. jalaväebrigaadi laskeharjutus. Tulistatakse lahingumasina CV9035 kahurist Bushmaster III, et hinnata laskeharjutusega kaasnevat keskkonnamõju.

Müra mõõdab terviseameti kesklabori füüsikalabor. Müra mõõdetakse vahetult laskepaigas ning neljas kaugmõõtepunktis: Rutja külas, Karepal, Eismal ja Vainupeal.

Müra mõõtmiste eesmärk on täpsustada CV9035 müraemissiooniandmed ning hinnata nende mõju Rutja laskepaiga lähedastele asulatele.

“Müra mõõtmine kaitseväe harjutusaladel on tavapärane tegevus. See aitab välja selgitada, kui tugevat müra kaitseväe relvad erinevates tingimustes tekitavad, ning arvestada müraga harjutusväljade arendamisel ja väljaõppe planeerimisel,” ütles riigi kaitseinvesteeringute keskuse kommunikatsioonijuht Ingrid Mühling.

Laskeharjutusega võib kaasneda müra, mistõttu palutakse koduloomade omanikel hoolitseda nende turvalisuse eest.

Harjutusala on kõrvalistele isikutele suletud kella 9–15. Kaitsevägi loodab inimeste mõistvale suhtumisele ja palub vabandust võimalike ebamugavuste pärast.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles