R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Algas õppurite ettevõtlikkuskonkurss Edu ja Tegu

BNS
Algas õppurite ettevõtlikkuskonkurss Edu ja Tegu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Haridus- ja teadusministeerium ootab ettevõtlike noorte ideekirjeldusi. Pildil noored leiutajad Ruudi ja Otto Seppel.
Haridus- ja teadusministeerium ootab ettevõtlike noorte ideekirjeldusi. Pildil noored leiutajad Ruudi ja Otto Seppel. Foto: Urmas Luik

Haridus- ja teadusministeerium kuulutas ettevõtlusõppe programmi raames välja õppurite ettevõtlikkuskonkursi Edu ja Tegu, kuhu on oodatud 7-26-aastaste noorte algatatud ettevõtlike tegude kirjeldused koos foto- ja videomaterjaliga.

Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu juht Kristi Ploom märkis, et õppurite ettevõtlikkuse arendamine ja ettevõtluse õpetamine on Eesti veel paremaks muutmisel võtmeküsimus. „Konkursiga soodustame õpilaste initsiatiivi ja õhutame rohkem koostööd tegema,“ ütles Ploom.

„Eesti vabariigile tehakse sellel aastal palju kingitusi. Ka konkursil osalejate teod võivad anda oma panuse ning viia tulemusteni, mis annavad põhjust rõõmustada järgmised sada aastat.“

Ettevõtlikke tegusid saab esitada konkursile kahes kategoorias: äriline tegu, mille tulemusena valmib toode või teenus, ning sotsiaalne tegu, mis aitab lahendada näiteks mõnda kogukondlikku probleemi.

Mõlema kategooria puhul on oluline, et tegu oleks uudne, oluline ja eluline ning pakuks leidlikke ja nutikaid lahendusi. Võistlustulle ei astu ideed, vaid teod, see tähendab, et ideed peavad olema esitamise ajaks osaliselt või täielikult ellu viidud.

Hindamine toimub kolmes vanuserühmas: 7-10-aastased, 11-15-aastased ja 16-26-aastased. Osaleda võib ka üksi, ent meeskonnatöö eest saab lisapunkte, sest suuremate tegude tegemiseks on üldjuhul vaja rohkem abikäsi ning tiimitöös tekkiv sünergia aitab lastel ja noortel tegusid paremini ellu viia.

Žürii hindab teo olulisust, läbimõeldust ja teostust, uuenduslikkust ja potentsiaali tulevikus ning tegijate meeskonnatööd.

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 14. september. Tööde esitamiseks tuleb täita veebivorm, lisada kuni kümme pilti või kõige rohkem viie minuti pikkune videopilt töö käigu kohta.

Võitjad kuulutatakse välja novembris. Iga vanuserühma parimad saavad osaleda just neile korraldatud inspiratsioonipäeval oma ala tippu kuuluvate ettevõtjatega. Lisaauhindadeks on tasakaaluliikurid, muusikamängijaid, kõrvaklapid jm, kõigi finalistide vahel loositakse välja elektriroller Stigo.

Märksõnad
Tagasi üles