Rakvere lihakombinaadi streigiga uusi liitunuid on vähe

Rakvere lihakombinaadi streik.

FOTO: Meelis Meilbaum

Rakvere lihakombinaadi streigiga liitunuid oluliselt juurde ei ole tulnud ning pigem on töötajatel soov ametiühinguga liituda.

Rakvere lihakombinaadi ametiühingu usaldusisik Andrus Saaremägi ütles, et teisipäeva õhtuse vahetuse ajal liitus streigiga vaid paar töötajat, kuid töötajatel on rohkem huvi ametiühinguga liitumise vastu.

"See on inimeste vaba valik," sõnas Saaremägi põhjuste kohta, miks streigiga liitumise vastu huvi suur ei ole.

Rakvere lihakombinaadi töötajad alustasid streigiga teisipäeva hommikul 7.30 ning ka kolmapäeva hommikul kogunevad streikijad samal ajal. "Juba koguneme siia, inimesed tulevad tööle, aga ei tööta. Streigime nagu töögraafiku järgi," märkis Saaremägi.

Ettevõtte töötajad nõuavad streigiga tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra alates 1. veebruarist 2018 ja lisaks 16 protsenti 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudetaks.

Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajad nõudsid möödunud aastal alanud palgavaidluses esialgu põhipalga sajaprotsendilist tõusu. Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 korraldasid mullu oktoobris tööseisaku, millega nõuti kõrgemat töötasu. Tööseisaku tõttu vallandati kolm töötajat.

Tööseisakuga kõrgemat palka nõudnud Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad pöördusid töötüli lahendamiseks ka riikliku lepitaja poole, kes ei suutnud vaidlevaid pooli lepitada.

HKScan on Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise-, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuuluvad HKScani kontsernile Rakvere lihakombinaat ja Tallegg.

Lihakombinaadi töötajate streik kestab tähtajatult.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles