Tekstiilikunstnik heidab pilgu möödanikku

Lylian Meisteri näituse "Möödanik +" plakat.

FOTO: Rakvere Teater

Rakvere teatris avatakse 15. veebruaril kell 17.17 tekstiilikunstnik Lylian Meisteri näituse “Möödanik +”.

Näha saab kunstniku loomingut läbi mitme aastakümne: trükikangaid, tikitud ja maalitud minitekstiile, suuri siidimaale ja tekstiilidega ümber kujundatud kohvikuruume.

Lylian Meisteri sõnul annavad Rakvere teatrimaja ja siinsed galeriid suurepärase võimaluse luua erinevaid ruume ja isiklikus ajas liikuda, iseennast nagu puslet kokku panna.

“Olen olnud romantik, õnnelik ja kibestunud naine, ajakirjanik, aednik ja vana raudteejaama arendaja. Kõik see kajastub minu loomingus, mis siis sellest, et tagasi möödanikku enam ei saa ja aeg sulgeb uksi. Mõndagi jääb muutumatuks ja kestab veel,” rääkis ta.

Kunstnik lausus, et püüab selle näitusega korraks enese elule ja elamustele tagasi vaadata. “Siiski ei taha ma ainult minevikus iluleda, pigem loon sellega silla ja näitan Rakvere teatri kohvikus koos retrokangastega 80-ndatest ka oma kõige uuemat palet,” rõhutas ta.

Lylian Meisteri näitusel ootab vaatajat tegelikult mitu näitust ja Rakvere teatri peakunstniku Eveli Variku abiga ümber kujundatud kohvikuruum. Näitus on avatud 20. märtsini.

Tagasi üles