Rodeo võimu ja usaldusega

Kaader filmist "Rodeo".

FOTO: Rakvere Teatrikino

Rakvere Teatrikinos saab Eesti vabariigi sünnipäeva puhul vaadata dokumentaalfilmi “Rodeo” – sukelduda tunniks ja veerandiks taasiseseisvumisaja kaosesse ja skandaalidesse.

Režissööride Raimo Jõeranna ja Kiur Aarma “Rodeo” räägib Mart Laari valitsusajast.

Taasiseseisvunud Eesti esimesele põhiseaduslikule valitsusele, mis saab noore ja kogenematu peaministri Mart Laari juhtimisel võimule 1992. aasta sügisel, ei ennustata valitseva kaose keskel paari kuudki. Ometi suudetakse võimul püsida kaks aastat, viies ellu hulga radikaalseid reforme.

Soov “plats puhtaks lüüa”, vabaneda täielikult okupatsiooniaja pärandist ja eelmise valitsuse “pehmest” teest teeb Eestist välismaal üleminekuriigi musternäidise. Aga kodumaal saadab Laari valitsust üks skandaal teise järel.

Usalduse hoidmisest ja kaotamisest kõneleva loo keskmes on konflikt aatemeeste ja pead tõstva uue majanduseliidi vahel, kus peaministril jääb häid valikuid järjest vähemaks. See on avameelselt ja paraja eneseirooniaga jutustatud tänapäevase riigi loomise lugu. Lugu noortest idealistidest, kellest saavad poliitikud.

“See on tõeliselt hea film, mille pealkiri ise juba ütleb kõik ära. Eesti taasiseseisvumise lugu on väga huvitav,” ütles Rakvere Teatrikino juht Merili Räitsak. “Sealt saab hea ülevaate ajast ja inimestest ning sündmuste keerisest.”

Filmi “Rodeo” saab näha 14. ja 15. veebruaril kell 17.20, 24. veebruaril kell 15.50 ja 25. veebruaril kell 18.30.

Tagasi üles