Rakvere lihakombinaadi töötajad lähevad Soome möllama

Toetuspikett Rakvere lihakombinaadi ees.

FOTO: Meelis Meilbaum

Et eelmisel nädalal Soomes Vantaas HKScan tootmisüksuse ees korraldatud pikett ja sellele järgnenud kohtumine streigiga seotud erinevate osapoolte vahel tulemusi ei andnud, läheb homme põhjanaabrite juurde juba streikijate suurem esindus.

Eesti Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretär Artjom Arhangelski selgitas, et Soome ametiühingud mõistsid eelmisel nädalal, et HKScani juhtkond ei taha Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajatele streigist hoolimata mingeid järeleandmisi teha ja otsustasid ka ise aktsioonis kaasa lüüa. Kui Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajate nõudmisi ei täideta, siis Arhangelski sõnul võib see mõjutada ka kontserni Soome töötajaid kuni töökaotuseni välja. Mõni aasta tagasi seal juba HKScani üks tehas suleti. “Soomlastele on see teema läinud isiklikuks,” ütles Arhangelski.

Soome sõidab 19-liikmeline delegatsioon, neist 14 on streikivad tapamaja töötajad. Kavas on korraldada Turus HKScan peakorteri ees pikett. Umbes samal ajal peetakse kolmes suuremas tehases koosolek, mis Arhangelski sõnul tähendab nendes tööseisakut kuni poolteiseks tunniks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles