Kadrinlased noolisid kohta saalijalgpalli esiliigas

Saalijalgpall. FOTO: Marko Saarm/Sakala

Eesti saalijalgpalli meistrivõistluste teises liiga hõbemedali pälvinud Spordiklubi Kadrina meeskond pidas pääsu eest esiliigasse kaks üleminekumängu, kus vastu astus esiliiga tänavune eelviimane, 7. koha meeskond SK Augur Skanton.

Avamatšis sepistasid kadrinlased koduseinte toel 9:6 (poolaeg 5:4) paremuse. Väljakuperemeeste eest tegid skoori seitse eri mängijat, lisaks läks üks tabamus omaväravana kirja vastaste nimekamale pallurile, endisele Eesti koondislasele Taavi Rähnile. "Lõppseis ei peegeldanud tegelikult reaalset olukorda, sest olime vastasest üle ja jätsime veel mitu väravat löömatagi," rääkis SK Kadrina meeskonna pallur Reio Mändla.

Eilne kordusmäng Tallinnas lõppes vastaste 9:2 paremusega, mis tähendab, et kahe matši kokkuvõttes säilitasid pealinlased koha esiliigas. "See mäng ei alanud ega lõppenud nii, nagu oleks võinud, ja kujunes täielikuks katastroofiks. Keegi ei saanud meil seal millegagi hakkama," tõdes Mändla. Ta lisas, et ei taha otseselt kedagi kaotuses süüdistada ja kriitikanooli pilduda, kuid oma pitseri jättis kohtumisele omapärane vilepartii.

"Hooaja eel me selliseid eesmärke ei seadnud, et päris tippu pürgida. Plaan oli liikuda mäng mängu haaval ja lõpus saime asja täitsa hästi jooksma. Oleks võinud ka esiliiga maitse suhu saada, aga paraku jäi ta seekord nii," lausus Reio Mändla.

Saalijalgpalli esiliigaga liitumine võib SK Kadrina meeskonnal siiski veel kõne alla tulla, sest teise liiga võitjana pääsme aste kõrgemale lunastanud Aruküla tiim plaanib kuuldavasti jätkata senisel liigatasandil.

Kui kadrinlased peaksid esiliigasse pääsema, tuleb neil sel juhul ületada aga järgmised takistused, milleks on sobivate mõõtmetega mängusaali leidmine, senisest veelgi löögijõulisema meeskonna komplekteerimine ja ilmselt ka eelarve kasvatamine. "Kadrina saal ei anna esiliigas nõutud mõõtmeid enam välja ja peaksime sel juhul kolima oma kodumängudega kas Tapale või Rakveresse. Otsest plaani me veel lukku pannud ei ole. Kui pakkumine tehakse, siis kaalume seda kindlasti," märkis Mändla.

Lisaks teise liiga meistrivõistluste hõbedale on vabariigi tasandil ainukese klubina Lääne-Viru maakonda saalijalgpallis esindaval SK Kadrina meeskonnal lõppenud hooajast ette näidata jõudmine karikavõistluste veerandfinaali.

Tagasi üles
Back