E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kadrina vallavolikogus läks läbi umbusaldussadu

Eva Samolberg-Palmi
Kadrina vallavolikogus läks läbi umbusaldussadu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Erich Petrovits.
Erich Petrovits. Foto: Arvet Mägi

Kadrina vallavolikogu umbusaldas kolmapäevasel istungil vallavalitsuse liiget Erich Petrovitsi ning volikogu kultuuri- ja spordikomisjoni esimeest Mati Tiitrit.

Mati Tiiter.
Mati Tiiter. Foto: Tairo Lutter

Avalduse Petrovitsi ja Tiitri umbusaldamiseks esitasid möödunud nädalal valimisliidu Terve Vald liikmed. Erich Petrovits ja Mati Tiiter kuuluvad mõlemad valimisliitu Koduvald.

Terve Vald pani mõlemale mehele süüks ebaausaid asjaajamisvõtteid.

Erich Petrovits esitas volikogule kirjaliku seletuse umbusaldusavalduses välja toodud süüdistuste kohta ning nentis lõpuks, et avalduses toodud väited peaksid olema tõesed, mitte aga poliitilisest kättemaksust ajendatud. 

"Kadrina vallavalitsuse tegevust on ajavahemikul 2013–2017 kontrollinud igaaastaselt volikogu revisjonikomisjon ning koostanud nende kontrollimiste kohta ka protokollid. Puudusi vallavaltsuse töös ei esinenud. Samuti pole mingeid puudusi vallavalitsuse finants- ega majandustegevuses välja toonud audiitorid," nentis Petrovits.

Volikogu ees sõna võtnud Mati Tiiter aga lausus, et on Kadrinas aastate jooksul tegutsenud alati kogukonna huvides ning kultuuri- ja spordikomisjoni juhtinud parima äranägemise järgi. Tema sõnul on aga volikogu otsustada see, kas keegi teine võiks seda tööd paremini teha.

Umbusaldamiste jada Kadrina vallas sai alguse veebruari algul tollase vallavanema Marko Teiva umbusaldamisega. Teiva nägi asja taga opositsiooniliikmete kättemaksuiha, nüüd aga panevad Tervele Vallale ning eeskätt Teivale kättemaksust johtuvat teguviisi süüks nii Koduvalla kui valimisliidu Puhas Kadrina liikmed.

Puhta Kadrina liige, volikogu revisjonikomisjoni esimees Raido Parve avaldas imestust, et Erich Petrovitsile esitatud umbusaldusavalduses välja toodud süüdistustega tuldi päevavalgele alles nüüd, pärast Marko Teiva vallajuhi kohalt kukutamist.

"Koduvallaga koalitsiooni moodustades need asjaolud probleemiks ei olnud. Miks nüüd?" esitas Parve küsimuse. 

Volikogu esimehe, Terve Valla liikme Madis Viise selgitusel ei olnud selleks ajaks aga kõik asjaolud veel selged.

Lisaks tõi Puhta Kadrina liige Risto Murumägi välja, et volikogu tegeleb asendustegevusega. Opositsiooni poolel tunti muret ka selle pärast, et pidev kemplus jätab Kadrina vallast naabritele niru mulje.

Märksõnad
Tagasi üles