Päranditegijad noortele: jäädvusta oma kodukoha kultuuripärandit

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Tööriistad. Foto on illustratiivne.
Tööriistad. Foto on illustratiivne. Foto: Panthermedia/ Ralf Kalytta

Muinsuskaitseameti eestvõttel on noored oodatud reedest kuni 23. aprillini jäädvustama oma kodukoha pärandobjekte, parim meeskond saab Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 raames toimuva konkursi Päranditegijad võitjana sõita auhinnareisile Strasbourgi.

„Ootame lugusid materiaalsest kultuuripärandist ehk kõigest sellest käega katsutavast, mis on meieni möödunud aegadest säilinud ja millel on meie jaoks oluline tähendus. Selleks võib olla vana linnusease, vanavanemate ehitatud maja, aga ka mõni päris väike asi: tööriist, rõivaese, ehe, kunstiteos, sõiduk,“ ütles Päranditegijate kogumisaktsiooni juht Madle Lippus.

Päranditegijate konkursil osalemiseks tuleb esitada jagamist võimaldavas vormis lugu, näiteks ekskursioon, matk, video, fotod, laul, luuletus, esitlus või muu taoline. Võiduvõimalusi suurendab see, kui lugu on räägitud põnevast objektist, kaasakiskuvalt või ootamatu nurga alt.

„Lugusid hindame eelkõige loo kaasakiskuvuse, pärandobjekti loo mitmekülgse tutvustamise oskuse, jutustatud loo jagatavuse ja objektile uudse lähenemise poolest,“ ütles Päranditegijate kogumisaktsiooni juht Madle Lippus. Hea lähtekoha konkursil osalemiseks annab tema sõnul ka osalemine pärandpaikade heakorra eest seisvas Pärandivaderite algatuses. See võimaldab pärandpaika korrastaval noorel paik ühtlasi jäädvustada ka Päranditegija kogumisaktsioonis loona. Pärandivaderite heakorratalgud kuulutatakse välja märtsi keskpaigas.

Lugusid saab esitada Päranditegijate koduleheküljel, kasutades selleks etteantud vormi. Päranditegijate konkursi kodulehele www.parandiaasta.ee saab üles laadida loo formaadis .docx, .pdf, .jpg, .mp4, või .waw. Teksti maksimaalseks pikkuseks on 5000 tähemärki, helifaili või video pikkus kuni kolm minutit.

Osalema on oodatud kõik noored vanuses kuni 19 eluaastat. Osaleda võib üksi, meeskonna või klassiga.

Tagasi üles