Tänasest saab talusid avatud talude päevale kirja panna

Avatud talude päev 2017. aastal.

FOTO: Kasper Mäe

Teisipäeval algas talude ja põllumajandustootjate registreerimine 22. juulil toimuvale üleeestilisele avatud talude päevale. Avatud talude päev on kujunenud populaarseks pereürituseks. 

Eelmisel aastal võttis külastajaid vastu lausa 280 talu ning kokku oli külastusi üle 120 000. Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on tal hea meel, et kirge ja armastust maaelu vastu jagavad nii paljud eestimaalased. "Seetõttu usun, et sel aastal tuleb külalislahkeid talusid veelgi juurde ja me saame avastada Eesti maaelu varjatud pärleid. Avatud talude päev on suurepärane võimalus oma toodangut laiemale publikule tutvustada ning anda neile maitsta kübekest maaelu," rääkis Tarmo Tamm.

Maaeluminister kutsus üles registreerima kõiki talusid, kes soovivad oma ehedust kaasmaalastega jagada ning on valmis üheks toredaks, põnevaks ja rahuldust pakkuvaks päevaks.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevjuhi Kerli Atsi sõnul on talud põllumajanduse selgroog ning maaelu visiitkaart. "Talupidamine ja maaettevõtlus laiemalt on maaelu maine kujundajad. Üleeestilisel avatud talude päeval saame avada oma talude uksed, et näidata kogu rahvale, kus kasvab ja kust tuleb kvaliteetne Eesti toit. Eestimaa Talupidajate Keskliit kutsub üles kõiki talusid ennast külastajatele sel päeval avama," rääkis Kerli Ats.

Külastajad saavad avatud talude päeval näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, põllumajandustehnikat, loomi ja taimi. Kohapeal on võimalik maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripära.

Avatud talude päeval osalemiseks saab talu või põllumajandusettevõtte registreerida kuni 1. maini SIIN.

Talupidajad ja põllumajandustootjad, kes soovivad 22. juulil oma talu või ettevõtte külastajatele avada, on oodatud osalema infopäeval 6. aprillil algusega kell 10 põllumajandusuuringute keskuse suures saalis Jänedal.

Esimene avatud talude päev korraldati 2015. aastal, kui oma uksed avas külastajatele 147 talu ja põllumajandusettevõtet ning taludesse tehti ligikaudu 45 000 külastust. 2016. aastal osales 234 talu ja tehti ligikaudu 85 000 külastust. 2017. aastal külastati 280 talu, põllumajandus- ja maaettevõtet üle 120 000 korra. Avatud talude päeva vajalikkust väljendab ka keskmine külastajate arv talu kohta, mis 2017. aastal oli umbes 450 külastajat.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles