Salakütid luubi all: keskkonnainspektsioon leidis niidiotsa

Margus Martin
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Põder. Foto on illustreeriv.
Põder. Foto on illustreeriv. Foto: Tairo Lutter

Keskkonnainspektsiooni laekus selle nädala alguses esimene info, mis võib viia hiljuti jahiühistu Ranna jahimaadel Tidriku külas kaks põtra lasknud ja nende korjused maha jätnud salaküttide tabamiseni.

Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul ütles, et esimesed väikesed, kuid olulised infokillud võimalike salaküttide kohta sai nende Lääne-Virumaa büroo üleeile.

"Ei oska öelda, kas sellele aitas kaasa kohaliku jahiühistu välja pandud kopsakas preemia salaküttide tabamiseni viiva info eest, kuid õnneks tuli esmaspäeva hommikul teade, mis aitab loodetavasti seda juhtumit lahendada," lausus ta.

Pressiesindaja ütlusel menetluse huvides nad esialgu väga palju infot jagada ei saa, kuid märkis, et laekunud teave juhatas keskkonnainspektsiooni ametnikud kahe meheni. "Infot kontrollides leiti ka asitõendeid. Tõenäoliselt tuleb appi võtta teaduslikud meetodid, see tähendab DNA proovid," lisas Leili Tuul.

Keskkonnainspektsioonil on sedalaadi kogemus DNA-proovide võtmise näol olemas 2015. aastast, mil Viljandimaal toimunud hundi laskmise juhtum lahenes eeskätt tänu DNA-analüüsile.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles