Laste heaolusse panustajaid saab esitada tunnustusauhinnale

Margus Martin
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Õiguskantsler Ülle Madise.
Õiguskantsler Ülle Madise. Foto: Tairo Lutter

Tänasest kuni 15. aprillini saab esitada tunnustusauhinna "Lastega ja lastele" kandidaate.

Auhinna kandidaatideks saab esitada lapsi, noori ja täiskasvanuid, samuti organisatsioone ja ühendusi, kes oma algatuste või pikaajalise tegevusega on oluliselt panustanud laste ja noorte heaolusse.

"Tunnustagem neid, kes teevad laste ja noorte heaks rõõmsalt, leidlikult ja südamega oma igapäevast tööd, ja neid, kes julgevad tuleviku nimel suuri muutusi ette võtta. Kiitkem lapsi ja noori nende endi heade algatuste eest," lausus õiguskantsler Ülle Madise.

Tema sõnul on tunnustusauhind "Lastega ja lastele" juba neljal korral esile toonud võrratuid inimesi. "Neid, kes tõesti hoolivad ja innustavad, teevad iga päev palju rohkem, kui neilt nõutakse. Olen kindel, et tunnustusauhinna nominentide ja laureaatide rida saab tänavugi väärika täienduse," lisas Madise.

Tunnustusauhinnale kandidaadi esitamiseks tuleb õiguskantsleri kodulehel täita taotlus tunnustusauhinna kandidaadi esitamiseks.

Sel aastal jagatakse auhindu kolmes kategoorias: "Lapse suur tegu", "Muutuste looja" ja "Elutööpreemia". Lisaks tunnustab lastest ja noortest koosnev komisjon üht tunnustusauhinnale esitatud kandidaati, kelle tegevus on laste ja noorte endi hinnangul olnud silmapaistvaim.

Auhinna saajad kuulutatakse välja 1. juunil, lastekaitsepäeval.

Tagasi üles