Riigikogu ei toetanud kohaliku omavalitsuse seaduse muutmist

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Volikogu istung. Pilt on illustreeriv.
Volikogu istung. Pilt on illustreeriv. Foto: Marianne Loorents

Riigikogu lükkas teisipäevasel istungil tagasi eelnõu, mille eesmärk oli täpsustada erakonna ja valimisliidu nimekirja määramise korda volikogu komisjonides.

Vabaerakonna fraktsiooni algatatud kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu nägi esiteks ette, et volikogu komisjoni koosseisu kujundamisel peab arvestama erakondade ja valimisliitude esindajate osakaalu volikogus. Teiseks, erakonna või valimisliidu nimekirja esindajad oleks määratud komisjonidesse erakonna või valimisliidu taotluste alusel ja kinnitatud komisjoni esimehe esildusel.

Põhjendusena toodi välja, et kui siiani oli ainult komisjoni esimehe asi komisjon moodustada, siis nüüd oleks antud poliitilistele jõududele roll, et põhimõtet proportsionaalselt täita.

Eelnõu algatajate esindaja Andres Herkel tõi eelnõu esitamise ajendina välja, et on volikogusid, kus kõigile volikogu liikmetele ei ole tagatud võimalust kuuluda volikogu komisjoni, ehkki seadus üldsõnaliselt sellise normi on loonud. Herkeli sõnul tuleb tagada mõistlik proportsioon opositsiooni ja koalitsiooni vahel.

Põhiseaduskomisjoni liige Helmut Hallemaa andis ülevaate istungil arutatust ning tõi välja komisjoni üldise meelsuse, et probleem on tõesti olemas, aga seda kultuuri peaks püüdma muuta muude vahenditega.

Läbirääkimistel võttis sõna Artur Talvik vabaerakonna fraktsioonist ja kutsus üles eelnõu poolt hääletama.

Juhtivkomisjon tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ettepaneku poolt hääletas riigikogu 42 saadikut ja vastu oli 33 saadikut. Seega langes eelnõu menetlusest välja.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles