L, 1.10.2022

Ornitoloogid kutsuvad pühapäeval linnades linde vaatlema

Eva Samolberg-Palmi
Ornitoloogid kutsuvad pühapäeval linnades linde vaatlema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tutt-tihane (Parus cristatus). Foto on illustratiivne.
Tutt-tihane (Parus cristatus). Foto on illustratiivne. Foto: Elmo Riig / Sakala

Ornitoloogiaühingu korraldusel peetakse eeloleval pühapäeval linnade linnuvaatluspäev, mille eesmärk on juhtida tähelepanu linnade linnurikkusele ja alanud rändlindude saabumisele.

Linnade linnuvaatluse stardipauk antakse varahommikul kell 5. Varasest kellaajast ei tasu end siiski lasta heidutada, sest arvesse lähevad kõik linnas tehtud linnuvaatlused, mis on tehtud kuni kella 13-ni. Seega peaks retkeks piisavalt aega olema ka hilisemal ärkajal.

Üritusest osavõtmiseks ei pea linnuretkel viibima kogu aja ning tundma ei pea kaugeltki kõiki meil esinevaid linnuliike. Peamine on vaid see, et leitakse kasvõi tunnikene aega linnades olevat linnurikkust imetleda, ning seejuures pannakse kirja ikka vaid need linnuliigid, kelle äratundmises täiesti kindlad oldi.

Mullu võtsid linnuvaatluspäevast osa 24 Eestimaa linna ning linnade peale kokku kohati koguni 111 erinevat linnuliiki.

Linnade linnuvaatluspäeva tulemused tuleb edastada juba pühapäeva hiljemalt kella 16-ks e-postiga aadressil tarvo.valker@eoy.ee. Tulemustes tuleb ära märkida osalejate nimed, vaatlusalaks olnud linna nimi ning vaadeldud linnuliikide loend. Samuti palutakse ära märkida, kas linnuvaatlus toimus ökoretkena või kasutati võistluse käigus ka mootorsõidukit.

Märksõnad
Tagasi üles