E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maamaksu tasumisel tuleks arvestada, et pühade ajal pankadevahelised maksed ei liigu

Anu Viita-Neuhaus
Facebook Twitter
Comments
SEB internetipank.
SEB internetipank. Foto: LAURA OKS/PM/SCANPIX

Maksu- ja tolliamet (MTA) palub maamaksu tasumisel arvestada, et pühade ajal pankadevahelised maksed ei liigu. Selleks et tasuda maamaks esmaspäevaks, tuleb pankadevahelise makse puhul teha ülekanne neljapäeva ennelõunal.

Seoses ülestõusmispühadega ei tehta pankadevahelisi ja rahvusvahelisi ülekandeid 30. märtsist 2. aprillini. Kuigi maamaksu tasumise tähtaeg on esmaspäeval, 2. aprillil, tuleb silmas pidada, et pankadevahelise makse õigeks ajaks kohale jõudmiseks on vaja makse teha neljapäeva, 29. märtsi tööpäeva esimeses pooles, teatas MTA.

Kokku saatis MTA tänavu 369 292 maamaksu teadet 309 659 isikule. Kuni 64-eurone maamaks mistahes kohaliku omavalitsuse üksuses asuvalt maalt tuleb tasuda ühekorraga 2. aprilliks.

Maamaksust, mis ületab 64 eurot, peab tasuma 2. aprilliks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust saab tasuda hiljemalt 1. oktoobriks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles