Omavalitsused saavad aprillist taotleda raha sotsiaalteenuste tarvis

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Raha.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva allkirjastas teisipäeval määruse, millega avatakse 11. aprillil omavalitsustele järgmine tööturul osalemist toetavate hoolekandeteenuste arendamise taotlusvoor.

Muu hulgas tegi ministeerium määrusesse täpsustusi, mis muudavad Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) vahendite taotlemise omavalitsustele senisest selgemaks ning paindlikumaks, teatas ministeeriumi pressiesindaja.

"Kohalikel omavalitsustel on esmatähtis ülesanne hoolitseda oma piirkonna inimeste toimetuleku ning heaolu eest," ütles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. "Selle ülesande täitmiseks aitab riik omavalitsustel rahastada vajalike sotsiaalteenuste arendamist. Muutsime toetuse andmise tingimusi ja korda, et omavalitsustel oleks rohkem võimalusi täiendada oma piirkonnas pakutavaid sotsiaalteenuseid. Näiteks kaotasime ära nõude, et projektis peab partnerina  kindlasti osalema ka KOV, kellel on arendatava teenuse pakkumisega juba varasem kogemus.“

Taotlusvooru käigus rahastatakse lähedaste hooldajate, eakate ning erivajadustega ja toimetulekuraskustega inimeste tööle saamist või seal jätkamist toetavate sotsiaalteenuste arendamist. Toetust võib saada koduhooldusteenuse, tugiisikuteenuse, isikliku abistaja teenuse, päevahoiu- või intervallhooldusteenuse arendamiseks ja osutamiseks. Kokku toetatakse kohalikke omavalitsusi seitsme miljoni euroga.

„Sotsiaalkaitse eesmärk on toetada ja suurendada nii abivajaja kui ka hooldaja iseseisvat toimetulekut. Sotsiaalteenused peavad vastama inimeste vajadustele, olema kvaliteetsed ning abivajajatele kättesaadavad,“ ütles Iva.

„Kohalik omavalitsus peab olema valmis pakkuma sotsiaalhoolekande seaduses ette nähtud sotsiaalteenuseid. Seetõttu julgustan kõiki kasutama võimalust rahastada oma teenuste arendamist Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest, sest hiljem tuleks seda teha täielikult enda eelarvest,“ rääkis sotsiaalkaitseminister.

Haldusreformi tulemusena viidi määrusesse sisse ka tehnilisi muudatusi, mis puudutasid näiteks omavalitsuste suurust.

Taotlusvooru korraldab SA Innove ja lisateavet leiab SIIT

Tagasi üles