E, 27.03.2023

Koit Toome esitab Vihulas Jaak Joala aegumatuid laule

Anu Viita-Neuhaus
Koit Toome esitab Vihulas Jaak Joala aegumatuid laule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaak Joala õpilane ja sõber Koit Toome ütles, et Joala laulud oleks nagu talle kirjutatud.
Jaak Joala õpilane ja sõber Koit Toome ütles, et Joala laulud oleks nagu talle kirjutatud. Foto: Madis Sinivee / Postimees

​Vihula mõisa kontserdisaali võlvide all on järgmisel laupäeval algusega kell 17 meeleolukas kontsert, kus poplaulja Koit Toome esitab suurmeister Jaak Joala laule. Huvitava õpetaja, sõbra ja eeskuju viiside kohta sõnas Toome, et need oleks justkui talle kirjutatud.

Andeka laulja, erilise õpetaja ning sõbra kohta nentis Koit Toome, et nii keerulist isiksust nagu Jaak Joala on raske paari lausega iseloomustada. “Kindlasti oli ta tohutu eeskuju ja kõige musikaalsem eeskuju, keda olen kohanud. Huvitav inimene,” ütles Koit Toome.

Igatahes teeb Toome kaunis mõisakompleksis andekale lauljale kummarduse koos kitarrist Jorma Puusaagiga sarjas “Aegumatu Jaak Joala”.

Toome rääkis, et kuigi nad on selle kavaga ringi rännanud kümme aastat ja andnud 300 kontserti, on Vihulas toimuv üks vähestest sel aastal.

Koit Toome lubas, et tuleb mõnus kontsert, kus paljude lauludega luuakse hea meeleolu.

Lisaks tuntud viisidele tulevad esitamisele ka unustusehõlma vajunud pärlid. Ta nimetas eriti südamelähedaste viisidena varasema perioodi heliloomingut, tõelist estraadiklassikat, näiteks Kustas Kikerpuu loodud lugu “Päike ikka paistma jääb”.

Toome, kellel on erakordne võime esitada hingestatud viise Jaak Joalaga sarnaselt, kinnitas, et õpetajast sõbra ilusaid laule pole keeruline laulda. “Vastupidi, hoopis mugav, kuna meil on sama hääleulatus. Need lood oleks nagu mulle kirjutatud. Originaalhelistikku ma ei muuda,” ütles Toome. Ta lisas, et talle meeldib väga neid kauneid laule esitada, see on mõnus vaheldus igaõhtustele kontsertidele.

Märksõnad
Tagasi üles