iDeal kampaania

Lääne-Virumaa töömess: töökohti jagub, aga pakutav pole hea

Täna Rakvere spordikeskuses peetud töömessil oli pakkumisel 250 töökohta 25 tööandjalt. Töötajaid meelitasid nii Lääne-Virumaa kui ka Tallinna tööandjaid, ometi ütlesid mitmed tööotsijad, et teenindusvaldkonnas väljakutseid leiaks, aga palk ja tööandja pakutu on lahja.

Kalju on jõudnud teha töömessile juba tiiru peale ja uurib Rakvere haigla vabade töökohtade kohta. 60-aastane elupõline põllumajandustöötaja on erialalt agronoom ja töötanud aastaid masinate peal. Mõni aeg tagasi soovitas praegune tööandja tal silmad lahti hoida ja nii ta töömessile tuligi. "Siin on silma jäänud tühjus. Tööd on küll, kuid see on liiga lahja,” sõnas mees. Tema sõnutsi tööandjad palganumbri avaldavad, kuid see on väikene. “Alla miinimumi ei taha keegi palka saada. Mõnes kohas võiks sellegi kätte saada,” sõnas Kalju pakutava kohta. Ta nendib, et sobivat ta siiski ei leidnud, hing ihkab pigem ekskavaatori rooli.

Rakvere haigla toitlustusosakonna juhataja Piret Toomingas ütles, et inimesed otsivad tööd, kuid soovivad põhitööd, nende pakkumised on suvistele asendajatele. Rakvere haigla otsib hetkel õdesid ja hooldajaid, samuti puhastusteenindajaid ja köögitööliseid. 

Hea saagi saavad Lääne-Virumaa töömessilt Olerexi töötajad. Personalispetsialist Nele Leppik rääkis, et säravaid klienditeenidajaid pole raske leida. “Tuleb olla aktiivne, ise initsiatiivi üles näidata,” sõnas Leppik. Tööturu suurima väljakutsena tõi ta välja noore generatsiooni ja selle nutilembuse.

Piirkonna suurim tööandja, Rakvere lihakombinaat pakkus messil 30 töökohta. HKScani personalikonsultant Jelena Gämmer sõnas, et hiljuti toimunud Ida-Virumaa messil oli huvi nende vastu suurem. “Tööjõuturul on inimesed praegu väga valivad, lisaks heale palgale soovitakse töökohta esmaspäevast reedeni kella 8-16.30,” sõnas Gämmer.

Paindlikkust näitab üles tööandja, kes oli Lääne-Virumaa töömessile saabunud pealinnast. Tallinna lastekodu otsib naisi-mehi perevanemateks üle Eesti. Tallinna lastekodu arendus- ja kvaliteedijuht Ingrid Tiido ütles, et väljaspool pealinna elavatele inimestele on see ideaalne võimalus leida tööd. “Inimesed töötavad viis ööpäeva, sel ajal elavad peres ja siis on 10 ööpäeva vaba,” rääkis Tiido.

Lisaks lastekodule on missiooniga tööandja ka päästeamet. Lääne-Virumaa päästepiirkonna juhtaja Jaak Janno ütles, et inimesed, kes on valmis panustama turvalisusesse, on hetkel Rakvere ja Kunda päästekomandosse oodatud. Janno sõnutsi on tööotsjate huvi olnud suur.

Lääne-Virumaa töömessil pakuti peamiselt lihttööd, samuti hooaja- ja suvetööd. Kohal olid ka koolid, kes tutvustasid oma õppimisvõimalusi. 

Töötukassa EURES-e spetsialistid jagasid infot töötamisvõimaluste kohta ka teistes Euroopa riikides. Kohapeal sai karjäärialast nõu ja aidati koostada kandideerimisdokumente. Päeva jooksul oli võimalus kuulata ettekandeid.

Tagasi üles