Uued Regionaalmaasikad leidsid omaniku

Margus Martin
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Täna anti üle järjekordsed regionaalarengu auhinnad.
Täna anti üle järjekordsed regionaalarengu auhinnad. Foto: Jürgen Randmaa / Riigikantselei

​Riigihalduse minister Jaak Aab andis täna koos peaminister Jüri Ratasega Stenbocki majas toimunud tänuüritusel üle neli regionaalarengu auhinda. Igal aastal tunnustab rahandusministeerium Eesti parimaid algatusi, millel on oluline mõju piirkonna arengule.

"Mul on suur rõõm ja au tunnustada neid inimesi, tänu kellele on elu Eestis paremaks läinud. Nende inimeste panus, millega toetatakse piirkondade arengut, tõstetakse kodukoha mainet ning luuakse uusi töökohti, on hindamatu," ütles riigihalduse minister Jaak Aab. "Regionaalmaasika konkurss on loodud selleks, et juhtida tähelepanu piirkonna arendajatele, märgata neid tegusid ja pakkuda tunnustuse kaudu innustust ka teistele. Sel panusel on väga oluline regionaalpoliitiline mõõde."

Peaminister Jüri Ratas tänas kõiki konkursil osalejaid, kes on pühendunud oma kogukonna hoidmisele ja arendamisele. "See töö ja initsiatiiv aitab kaasa, et kogukond oleks elujõuline ja tugev ning elu edeneks kõikjal Eestimaal – mitte ainult suurtes linnades, vaid ka maapiirkonnas," ütles ta.

Väljapaistva regionaalvaldkondliku tegevuse eest said auhinna:

MTÜ Sibulatee – oma tegevusega on Sibulatee tutvustanud Peipsiääre kirevat piirkonda tervele Eestile ning ergutanud kohalike inimeste ettevõtlusaktiivsust ühendades kahte eri rahvust ühise eesmärgi nimel koos tegutsema.

Jaanus Murakas ja E-Piim Tootmine AS – Jaanus Muraka juhitav ettevõte on andnud tähelepanuväärse panuse Kesk-Eesti arengusse, edendades kohalikku majandust ja toetades mitmeid sponsorlusprojekte.

Saaremaa valla ühinemine – see on saarlaste edulugu, mille käigus 12 väiksemat omavalitsust ühinesid territooriumilt Eesti suurimaks omavalitsuseks.  

Intsikurmu festivali korraldaja MTÜ Munalinn – ühing on aidanud oluliselt kaasa piirkonna arengule ning Põlvamaa eripära säilimisele ja tutvustamisele.

Veebruaris välja kuulutatud konkursile sai kandidaadiks esitada nii riigi ja kohaliku omavalitsuse asutusi, kui ka füüsilisi ja juriidilisi isikuid. Konkursile laekus 23 ettepanekut, mille hulgast valiti välja neli silmapaistvamat algatust. Auhinnasaajaid tunnustati Eesti klaasikunstniku Maret Sarapu tehtud klaasist maasikaga.

Regionaalarengu auhind anti välja viiendat korda. Konkursi parimad on ellu kutsunud või korda saatnud väljapaistva regionaalarengualase algatuse või teo, mille tulemusel on edenenud piirkonna majandus, loodud uusi töökohti või pakutud piirkonnaspetsiifilisi tooteid ning teenuseid või millel on olnud oluline mõju regionaalarengu tähtsustamisele ühiskonnas.

Tänuüritus toimus Stenbocki maja Riigipitsati saalis, kus anti üle Regionaalmaasika auhind ning sellele järgnes koosviibimine ja Stenbocki maja tutvustav ekskursioon.

2017. aastal said auhinna Ants Väärsi, Rõngu Pagar OÜ, AS Konesko ja Sõmeru maaelufestival.

Märksõnad

Tagasi üles