Ida-Viru keskhaigla saab aktiivravihoone ehituseks 15 miljonit eurot

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

31.07.2016. JÕHVI Ida-Viru keskhaigla FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

FOTO: Eero Vabamaegi/PM/SCANPIX BALTICS

Eelmisel reedel kokku lepitud riigi eelarvestrateegias (RES) saab Ida-Viru keskhaigla aktiivravihoone ehitustöödeks nelja aasta jooksul 15 miljonit eurot.

"Mul on tõeliselt hea meel, et kauaoodatud Ida-Virumaa keskhaigla rekonstrueerimise viimane etapp saab riigi ja haigla koostöös lõpuks tehtud," ütles tervise- ja tööminister  Jevgeni Ossinovski.

"Olen alati öelnud, et Ida-Virumaa vajab riigilt erilist tähelepanu ja täiendavat arengutuge. Otsus toetada haigla ehitust on reaalne samm selle kinnituseks," lausus Ossinovski.

Ida-Viru keskhaiglas jätkatakse aastatel 2019–2021 aktiivravihoone teise ehitusetapi ja praeguse hoone renoveerimisega, et tagada kvaliteetse ravi kättesaadavus piirkonnas. Eelmisel aastal eraldas riik 800 000 eurot teise etapi projekteerimistöödeks. Esimese etapi ehitustööd lõpetati 2013. aastal.

Ida-Viru keskhaigla vastutuspiirkonnas elab ligi 200 000 elanikku ning tegemist on ühe Eesti suurima haiglaga. "Nüüdisajastatud keskhaigla suudab pakkuda elanikele paremat tervishoiuteenust ning toetab ka piirkonna arengut laiemalt," lisas Ossinovski. 

Haiglavõrgu arengukavas seati juba 2003. aastal prioriteediks Kirde-Eestisse keskhaigla valmisehitamine ja investeeringuid on oodatud pikka aega. Keerulisema sotsiaalmajandusliku olukorra ning tööstuse negatiivse mõju tõttu elukeskkonnale on piirkond ka tervisenäitajate poolest kehvemas positsioonis. 

"RES-i läbirääkimiste raames otsustati suunata täiendavalt 15 miljonit eurot eurovahendeid haiglate investeeringuteks, et oleks võimalik Ida-Viru keskhaigla ehitustööde teine etapp ära teha," lausus minister.

Lisaks aktiivravi hoone teisele ehitusetapile rajab Ida-Viru keskhaigla samal perioodil Euroopa Regionaalarengu Fondi toel uue, kaheksa perearstiga Ahtme esmatasandi tervisekeskuse ning neljateistkümne perearstiga Järve esmatasandi tervisekeskuse Kohtla-Järvel. 

Tagasi üles