Liiklustalguteks tehti üle 1600 ettepaneku

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Liikluspolitsei.

FOTO: Peeter Langovits / PM / Scanpix

Inimesed märkisid politsei kaardirakendusele rohkem kui 1600 paika, kus kiirustavad juhid  inimestele muret valmistavad. Liiklustalgud, mille käigus politseiametnikud neile teada antud kohtades liiklust rahustavad, algavad homme hommikul ja kestavad 19. aprilli hommikuni.

"Sarnaselt eelmiste aastatega märgiti kõige rohkem kohti Tallinnas ja Harjumaal, kuid politseinikud on väljas kõikjal üle Eesti. Kõik märgitud paigad on ühtemoodi olulised, sest vastupidisel korral poleks neist teada antud," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Talgupäeval on inimeste soovitatud paikades liiklust rahustamas paarsada politseinikku. Enam kui pooled paikadest märgiti pealinna ja selle ümbrusesse. Tartumaal märgiti 300, ülejäänud Lõuna-Eestis aga umbes 150 probleemset paika. Lääne-Eestis umbes 250 paika, Lääne- ja Ida-Virumaal anti teada sajast kohast.

Probleemsete kohtadena märkisid inimesed liiklustalgute kaardile nii asulasiseseid kui ka  -väliseid paiku, jalakäijaterohkeid bussipeatusi ja õuealasid ning maanteelõike, kus piirkiirusest kinni ei peeta.

Liiklustalgud on Euroopa liikluspolitseinikke ühendava võrgustiku TISPOL kiiruseületajatele keskenduva nädala üks osa ning toimuvad kogu Euroopas.

Piirkiirusest kinnipidamisele keskendub ka 16. aprillil alanud ning pea kuu kestev maanteeameti kampaania "Aga mina olen kiirusjälgija".

Tagasi üles