Omavalitsused saavad jäätmehoolduseks riigilt toetust

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Jäätmejaam.

FOTO: Liis Treimann

Valitsus eraldab linnadele ja valdadele toetusfondist 2,2 miljonit eurot, et edendada jäätmete sortimist. Toetust saavad 57 omavalitsust, kes on esitatud nõuded täitnud.

Kõik Lääne-Virumaa omavalitsused saavad toetust. Kõige suurem on toetus Rakvere linnale, 40 000 eurot, ja kõige vähem raha eraldatakse Vinni vallale, 4280 eurot.

Toetuse saamiseks peab omavalitsuses olema tagatud jäätmejaama kasutamise võimalus ja korraldatud jäätmevedu. Samuti peab omavalitsusel olema kehtiv jäätmekava ja jäätmehoolduseeskiri ning asutatud jäätmevedajate register. Dokumendid tingimuste täitmiseks tuli esitada eelmise aasta 31. oktoobriks ning nende täitmist hindas keskkonnaamet.

Kõiki tingimusi täitsid kogu territooriumi ulatuses 37 omavalitsust. Kogu territooriumi ulatuses ei täitnud tingimusi 20 omavalitsust ning seetõttu saavad need omavalitsused ka toetust osaliselt. Toetust ei saanud 22 omavalitsust, sest nendest 13 ei tõestanud tingimuste täitmist, ning üheksas omavalitsuses ei olnud tagatud elanike ligipääs nõuetele vastavasse jäätmejaama. 

Toetuste jaotamisel arvestatakse omavalitsustes registreeritud majapidamiste arvu.


 

Tagasi üles