Rakvere koalitsioon läks lõhki: volikogu esimeest ootabki umbusaldamine
Volikogu koguneb umbusaldust arutama järgmisel reedel

Järgmisel Rakvere linnavolikogu istungil selgub, kas volikogu esimehel Mihkel Juhkamil tuleb ametist lahkuda.

FOTO: Meelis Meilbaum

Rakvere linnavolikogu tänasel istungil luges opositsiooni esindav EKRE liige Anti Poolamets ette umbusaldusavalduse IRL-ile, kes moodustas seni koos reformierakonna ja keskerakonnaga koalitsiooni.

Umbusaldusavaldus läheb hääletamisele järgmisel volikogu istungil.

Umbusaldusavalduse tekst on järgmine:

«Umbusalduse avaldamine Rakvere linnavolikogu esimehele Mihkel Juhkamile, linnavolikogu sotsiaalkomisjoni esimehele Marko Pomerantsile, linnavolikogu hariduskomisjoni esimehele Sven Hõbemägile  ja Rakvere linnavalitsuse liikmetele Rainer Miltopile ning Tõnis Prulerile. 

Käesolevale avaldusele allakirjutajad rõhutavad, et Rakvere linnavolikogus pärast oktoobris 2017 toimunud valimisi moodustunud koalitsiooni koostöövõime ja vastastikune usaldus on  kadunud. 

Rakvere linnavolikogus esindatud poliitiliste jõudude enamusel puudub usaldus Isamaa ja Res Publica Liidu esindajate suhtes.

Piisava selgusega ei ole otsustatud mitmed olulised linna arengu küsimused. IRL takistab linnale seatud sihtide saavutamist.»

Avaldusele on alla kirjutanud 11 volikogu liiget, mis annaks napi enamuse, kuid kohal ei olnud näiteks Siret Kotka-Repinskit keskerakonnast, Martti Kuusikut EKRE-st ja Liivika Ivanovi reformierakonnast, kes hääletaksid ilmselt ka umbusalduse poolt. See näitab ka, et allkirjad korjati ilmselt täna.

Alla olid kirjutanud Roman Kusma (sõltumatu), Andres Jaadla ja Allan Jaakus (VL Rakvere Heaks), Anti  Poolamets (EKRE), reformierakondlased Aleksandr  Holst, Janno Jõe, Joonas Ljaš, Kaoke Kärdi, Magnus Lehesoo ja keskerakondlased Valeri Vaselenko ja Liidia Bobkova. Kokku on volikogus 21 liiget.

Kui hääletus läbi läheb, jäävad sotsid koos IRL-iga opositsiooni. Nii on tegu mullusügiseste valimiste järgse koalitsioonimoodustamise vigade parandusega. Tulevase volikogu esimehe persooni pole praegu teada, kuid ei oleks üllatus, kui selle saaks Anti Poolamets.

Tagasi üles
Back