Virumaa parim jook on Moe Rukis

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Moe peenviinavabriku peremehe Sven Ivanovi käes on vabriku uudistooted Kanep ja Humal. Esiplaanil olev kolmas uudistoode Rukis kuulutati aga parimaks Virumaa väiketootja joogiks.

FOTO: Marianne Loorents

Tänavuse Eesti parima toiduaine konkursi hindamiskomisjon otsustas anda piirkondlike väikeettevõtete konkursil välja tavapärase nelja autasu asemel tervelt kaheksa väikeettevõtete tiitlit.

„Piirkondlike väikeettevõtete konkursil on kätte jõudnud aeg, mil vaid ühest autasust kõikide väga heade kandideerivate toodete peale enam ei piisa. Väiketootjate seas on esile kerkimas terve armee põnevaid joogitootjaid, mistõttu otsustas hindamiskomisjon anda väiketootjate konkursil välja autasu iga piirkonna parimale toiduainele ning ka parimale joogile,“ rääkis toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.

Märki "Parim toiduaine Virumaa väikeettevõttelt" kannab edaspidi RemedyWay OÜ Täkumetsa Mahe kanepikrõps ning tiitli parim jook Virumaa väikeettevõttelt vääriliseks tunnistati Moe OÜ J.J.Kurberg Rukis. Täkumetsa Mahe kanepikrõps on valmistatud toortatrajahust ja kanepijahust, tänu millele on toode gluteenivaba ning eriti rikkaliku kiudainete sisaldusega.

Moe J.J.Kurberg Rukki rukkilinnaseviina näol on tegu ühtlasi Moe peenviinavabriku 330. aastapäeva eritootega. Nimelt on viin valmistatud teraviljast, mis koristati Eesti vabariigi 100. aastapäeva auks Eesti Rukki Seltsi käivitatud liikumise „100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile“ käigus rajatud rukkipõllult nr 1.

Tagasi üles