Kõik sai alguse kultuurist. Läbirääkimisi vedanud reformierakond loobus võimu nimel oma ühest põhilisest valimislubadusest rajada linna keskväljakule kultuurikeskus, selle asemel pooldati multifunktsionaalset Pärdi maja. Sellega veeti ninapidi kõiki neid kultuuriinimesi, keda reformierakonna nimekirjas valimistel osalema kaasati ja kelle loosung oli “Kultuur südamesse!”.
Nüüd jääb üle taas nõutult tõdeda, et Rakvere linn asub oma kultuurikeskusega täpselt sealsamas, kus üle 30 aasta tagasi.
Marko Torm püüab oma tagalat kindlustada ja saada lahti ebamugavaks osutunud partnerist IRL-ist.
Nimelt väisas rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe läinud nädalal linnavolikogu majanduskomisjoni koosolekut ja sedastas, et kavandatavasse Pärdi majja pole küll mõistlik kogu kultuuri toppida. Mäe kordas juba aastaid varem olnud plaani kujundada endisest Pauluse kirikust lihtsalt kontserdisaal, ülejäänud kultuuriasutused leidku endale aga koht mõnel muul linna pinnal.
Sisuliselt tähendab see lahendus selle tiiva valimiseelseid mõtteid, kes nägi Pauluse kirikus muusikamaja (kontserdisaal pluss muusikakool) ning Keskväljakul kultuurikuupi koos galerii, seltsiruumide ja isegi raamatukoguga.
Ja tänaseks oleme taas lõhkise kultuuriküna ees. Samal ajal käib linnaaparaadis võimuvõitlus. Rakvere linnapea Marko Torm püüab oma tagalat kindlustada ja saada lahti ebamugavaks osutunud partnerist IRL-ist, mille liige Kert Karus kotib nii vastaseid kui ka omasid. Toomas Varek lihtsalt vihastas nooremate oravate peale ning lõi ukse kinni.
Kultuurikeskuse juhi lahtilaskmise kohta pärib aru opositsioon, kes nüüd on äkitsi jalgupidi koalitsioonis. Aru pärisid needki, kes alles pool aastat tagasi pidasid Rakvere kultuurielu hangunuks.
Kultuur on saanud jälle poliitiliseks tööriistaks, kuigi ükski asjaosaline ei käitu seejuures sugugi kultuurselt. Absurdne, segane ja piinlik.