Video: kaitsevägi kutsub üles hoolikalt liiklema

Toomas Herm
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaitseväe kolonnid suunduvad õppusele.
Kaitseväe kolonnid suunduvad õppusele. Foto: Kaitsevägi

Järgmisel nädalal algava suurõppuse Siil ajal võib Eesti teedel liiklemas näha tavapäraselt rohkem kaitseväe ja Kaitseliidu sõidukeid ning kolonne.

Kaitseväe liikumise koordineerimise keskuse ülema kapten Toomas Pärnpuu sõnul on kaitseväe kolonnide marsruudid ja ajad valitud nii, et need koormaksid võimalikult vähe tavapärast liiklust. "Kohtudes kaitseväe kolonniga, tuleb varuda kannatust ning möödasõitudel veenduda selle manöövri ohutuses, kuna tegemist on raskeveostega mille mass võib olla kuni 110 tonni," ütles kapten Pärnpuu. "Nähes kolonni ees või lõpus alarmsõidukit või teedel liiklusreguleerijaid, tuleb kindlasti järgida nende juhiseid. Panustage riigikaitsesse viisakalt liigeldes."

 Läbi aegade suurim õppus Siil 2018 algab 2. mail ja kestab 14. maini. Siil hõlmab kogu Eestit, kuid suuremad õppelahingud peetakse Lõuna- ja Kagu-Eestis. Kandev roll on seekord Kaitseliidul.

Õppusel on plaanitud osalema vähemalt 15 000 kaitseväelast, kaitseliitlast, ajateenijat, reservväelast, naiskodukaitsjat ja liitlasvägede sõdurit. Õppus on jagatud kolme etappi - 4. maini kestva etapi jooksul saavutavad õppusel osalevad üksused lahinguvalmiduse, 5.-7. maini harjutavad 1. ja 2. jalaväebrigaad koostööd Kaitseliidu lahingugruppide ja liitlastega. Õppuse kolmas ehk õppelahingute etapp kestab 8. maist 12. maini, mil 2. jalaväebrigaad koos liitlaste üksustega harjutab koostegutsemist vastast mängiva 1. jalaväebrigaadi ning NATO lahingugrupi üksuste vastu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles