Keskraamatukogu uuendas kasutuseeskirja

Inna Grünfeldt
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lääne-Virumaa keskraamatukogu.
Lääne-Virumaa keskraamatukogu. Foto: Marianne Loorents

Rakvere linnavolikogu kinnitas 25. aprillil Lääne-Virumaa keskraamatukogu uue kasutuseeskirja.  

Uus kasutuseeskiri võimaldab lugejal pikendada laenutusaega varasema kolme korra asemel 15 korda tingimusel, et teavikule puudub nõudlus.

Kui varem võis koju laenutada korraga vaid viis auvist ehk heli- ja videosalvestist, siis uue eeskirja järgi pole tähtsust, kas koju laenutatavate teavikute hulgas on auvised või raamatud. Korraga võib üldjuhul koju laenutada 15 teavikut. Pikenes ka auvise laenuaeg, mis nüüd on võrdselt raamatuga 21 kalendripäeva.

Viivised on jäänud samaks, muutus aga see, et madalamat määra (3 senti iga hilinenud päeva eest) tasuvad vaid lapsed ja koolieelikud. Pensionärid on võrdses seisus täiskasvanutega ning nendelt nõutav viivis on 6 senti hilinenud päeva eest.

Reserveeritud teaviku saabumisest teavitamine on nüüdsest tasuta.

Eeskirjaga on võimalik tutvuda raamatukogus kohapeal või siis Lääne-Virumaa keskraamatukogu kodulehel http://www.lvkrk.ee. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles